Dziś mamy 23 marca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

09 marca 2023

Młodzież z wizytą w urzędzie. Nietypowa lekcja wiedzy o społeczeństwie

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

8 marca Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemara Chudzika odwiedzili uczniowie #Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy. Celem wizyty było zapoznanie młodzieży ze strukturą organizacyjną urzędu oraz zadaniami realizowanymi przez samorząd gminny.

Wizyta zorganizowana została przez Dyrektor Szkoły im. Wojska Polskiego w Mroczy – Agnieszkę Klebs, w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję porozmawiać nie tylko z Zastępcą Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Waldemarem Chudzikiem ale również z Sekretarzem Miasta i Gminy Mrocza – Renatą Jesionowską- Zawieja, Skarbnikiem Miasta i Gminy Mrocza – Natalią Zmudzińską oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Mroczy – Tomaszem Krakowskim.

W trakcie wizyty uczniowie uczestniczyli w quizie dotyczącym wiedzy o samorządzie gminnym, a najlepsi otrzymali nagrody w postaci gadżetów.

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak przechowywać mięso i wędliny? Pamiętajmy o kilku zasadach

Właściwe przechowywanie mięsa i wędlin to niezwykle istotna kwestia, mająca ogromny wpływ# nie tylko na smak produktów, ale przede wszystkim na obecność niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów. Zatem jeśli chcemy jeść pewne i świeże produkty mięsne, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach dotyczących przechowywania.

(czytaj więcej)
0

Miesiąc Świadomości Endometriozy. Jak radzić sobie z chorobą?

Marzec już od 30 lat jest obchodzony na całym świecie jako miesiąc świadomości endometriozy. #W przypadku wielu kobiet endometrioza jest chorobą, która znacząco wpływa na ich codzienne funkcjonowanie. Z pewnością warto poświęcić czas na zrozumienie tego powszechnego, ale często niezrozumiałego schorzenia, które może powodować m.in. bolesne i ciężkie miesiączki, a także problemy z płodnością. Co zrobić, by po pierwsze rozpoznać objawy choroby, a następnie radzić sobie z nią tak, by mimo wszystko móc cieszyć się życiem i swoją kobiecością? Jest kilka sposobów.

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Warto zadbać o odpowiednią dietę. Nie powinno zabraknąć jajek i warzyw

Z dnia na dzień robi się cieplej, a natura wraca do życia. Po zimowych miesiącach chętnie #zwiększamy aktywność na świeżym powietrzu, co stanowi często spore wyzwanie dla naszego organizmu. Aby dobrze wejść w wiosenny czas, warto zadbać o odpowiednią dietę, w której na pewno nie powinno zabraknąć warzyw i jajek.

(czytaj więcej)