Dziś mamy 27 lutego 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2023

O bezpiecznym korzystaniu z internetu. "My dzieci w wirtualnej sieci"

fot. SP Witosław

fot. SP Witosław

Chociaż internet i sprzęt mobilny jest świetnym środowiskiem do #nauki i rozrywki, to jest również źródłem wielu zagrożeń. Badania wykazują, że jedna czwarta dzieci poznaje Internet już przed ukończeniem szóstego roku życia.

Najmłodsi używają aplikacji nie zawsze przeznaczonych dla ich grupy wiekowej typu Snapchat, Tik Tok, Instagram, vlogi, transmisje z gier komputerowych na youtubie.

Profilaktyka w tym zakresie jest bardzo ważna, więc Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu aktywnie promuje bezpieczne korzystanie z internetu. Uczniowie klas 1-3 brali udział w zajęciach  przygotowanych przez pedagoga szkolnego pt."My dzieci w wirtualnej sieci". Młodsi uczniowie chętnie rozmawiają o swojej aktywności w internecie dlatego celem programu jest kształtowanie świadomego i mądrego użytkowania mediów, a także nauka pożytecznego spędzania czasu wolnego.

Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zapoznali się z pracą strażaka. Drzwi otwarte w komendzie

W ramach akcji "Wpadnij do strażnicy" podczas #ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych zorganizowano dni otwarte w Komedzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Przebadano importowane zboże i rzepak. Stwierdzono nieprawidłowości

Organy Inspekcji Weterynaryjnej prowadziły oraz nadal prowadzą# regularne kontrole weterynaryjne na granicy Rzeczpospolitej Polskiej.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj z aplikacji "Moja praca". Oferty aktualizowane są na bieżąco

"Moja praca" to darmowe narzędzie, które ułatwia #osobom szukającym pracy znalezienie odpowiedniego zatrudnienia. W aplikacji na bieżąco aktualizowane są oferty pracy.

(czytaj więcej)
0

Program "Sport Wszystkich Dzieci". Nabór do edycji 2024

Minister Sportu i Turystyki ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie #w 2024 roku realizacji zadań w ramach Programu Sport Wszystkich Dzieci. Kwota do rozdysponowania w naborze wynosi 75 mln zł.

(czytaj więcej)