Rondo, Park Dworski i przedszkole. Inwestycje w gminie

fot. archiwum
2021 rok powoli dobiega końca. Z tego powodu postanowiliśmy przyjrzeć się# części inwestycji, które dokończono lub rozpoczęto w gminie Mrocza.
Rok 2021 to czas intensywnych prac rewitalizacyjnych w Parku Dworskim w Witosławiu. Inwestycja dobiegła końca latem. Mroteckim włodarzom udało się uzyskać dofinansowanie w kwocie 1 mln 545 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020 dla zadania pn. „Centrum Aktywizacji Społecznej w Witosławiu”, a całkowity koszt tego przedsięwzięcia to ponad 2 mln złotych. Po przeprowadzonej modernizacji to idealne miejsce do organizacji różnego rodzaju uroczystości czy imprez. Utworzono ścieżki zdrowia dla seniorów oraz z miejsca przystankowe z elementami siłowni zewnętrznych. Postawiono też: ławeczki, oświetlenie, kosze na odpady i stojaki rowerowe. Wzbogacono roślinność, a przy plaży powstało boisko do piłki siatkowej plażowej.
Na początku roku odświeżona została sala dla najmłodszych w Szkole Podstawowej w Witosławiu. Pomieszczenie odmalowano. Wyznaczono też specjalne strefy do zabawy, wypoczynku i pracy.
Zadaniem, które w tym roku zostało dokończone jest budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: 5 Stycznia, Łabędzkiego, Łobżenickiej i Plac Wolności. To zdecydowanie inwestycja, na którą czekali mieszkańcy. Poruszanie się kierowców po mieście przez kilka miesięcy stanowiło problem. Wówczas musieli korzystać z specjalnie przygotowanych objazdów.
W tym roku pierwsze dzieci we wrześniu przekroczyły mury nowego budynku przedszkola miejskiego. Inwestycja zakończyła się w lipcu. Niewątpliwie koszt tego zadania podzielił część mieszkańców gminy. Mowa tutaj o kwocie prawie 10 mln złotych. Warto dodać, że gmina na ten pozyskała dofinansowanie (ponad 8 mln 200 tys. złotych) z różnych źródeł. Dodatkowo na samo wyposażenie wnętrza placówki wydano dodatkowe pieniądze w kwocie przekraczającej 1 mln 256 tys. złotych, co po podsumowaniu z kosztami budowy obiektu daje prawie 11 mln 700 tys. złotych.
Kolejną inwestycją, jaka rozpoczęła się w tym roku to budowa drogi między ulicą Kościuszki a ulicą Zieloną. Prace rozpoczęły się jesienią. Pracownicy dokonali m.in. rozbiórki wszystkich nawierzchni, które uniemożliwiały rozpoczęcie zadania, czy też wzmocnili podłoże. Finalnie powstanie tam nawierzchnia z betonu asfaltowego. Wybudowane zostaną miejsca parkingowe, czy też chodniki. Gmina na ten cel złożyła w ubiegłym roku wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Udało się pozyskać aż 75% dofinansowania wartości całej inwestycji na ten cel. Prace mają zakończyć się w 2022 roku.
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad
Mroczanka , w dniu 31-12-2021 11:58:17 napisał:
odpowiedz
Maria, w dniu 31-12-2021 14:22:43 napisał:
odpowiedz
Antoni, w dniu 31-12-2021 14:51:18 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!