Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

02 października 2023

Rowerzysta uderzył w naczepę ciężarówki. Był pod wpływem alkoholu

fot. KPP Wągrowiec

fot. KPP Wągrowiec

W miniony weekend doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów. #Jedno z nich spowodowane zostało przez kierującego jednośladem, w dodatku był on nietrzeźwy.

W sobotni poranek, kilka minut po godzinie 9:00, kierowca pojazdu ciężarowego zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o rowerzyście, który uderzył w pojazd i się przewrócił. Do zdarzenia doszło na trasie pomiędzy Wapnem a Kcynią.

Policjanci na wykonujący czynności na miejscu ustalili, że 61- letni rowerzysta był wyprzedzany przez pojazd ciężarowy z naczepą. W trakcie wykonywania tego manewru, rowerzysta stracił równowagę i zjechał w kierunku osi jezdni i uderzył w naczepę.

Widząc to kierowca ciężarówki zatrzymał pojazd i począł udzielać pomocy rowerzyście. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Na szczęście dla niego zakończyło się na potłuczeniach części ciała i powierzchownych zranieniach. Sprawa mężczyzny trafi do sądu z wnioskiem o wydanie postanowienia o zakazie prowadzenia rowerów, ponieważ w organizmie rowerzysty znajdowało się około 1,7 promila alkoholu.

Dużo mniej szczęścia miał inny rowerzysta. Również 61-letni mężczyzna, który brał udział w zdarzeniu drogowym na ul. Reja w Wągrowcu. Wczoraj krótko przed godziną 18:00 zmuszony on został do wykonania nagłego manewru skrętu przez włączającego się do ruchu kierowcę Skody. Pochodzący z gm. Mieścisko 39-letni kierujący samochodem osobowym włączał się do ruchu. Policjanci wstępnie ustalili, że podczas wycofywania pojazdu na jezdnię wymusił on pierwszeństwo na rowerzyście zmuszając do gwałtownego manewru. Pomimo że nie doszło do bezpośredniego kontaktu pomiędzy rowerem a pojazdem, rowerzysta przewrócił się i doznał obrażeń w wielu miejscach ciała. W tej sprawie wszczęto postępowanie wypadkowe.

Źródło: KPP Wągrowiec

Oceń artykuł: 10 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (4)

  Xd, w dniu 02-10-2023 14:00:24 napisał:

  Co ma wagrowiec 24 do Nakło 24 ?!

  odpowiedz

  • 8 (12)

  Janusz, w dniu 02-10-2023 14:31:46 napisał:

  Policja mogłaby się zająć tymi co buraki wożą. Wymuszają, przez miejscowości gnają nie biorąc pod uwagę ograniczeń. Dzicz niesamowita. Kto ich tak gna?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (4)

  Driver, w dniu 02-10-2023 18:46:58 napisał:

  Co do tych od buraków to wśród kierowców panuje opinia, że buraki wożą albo emeryci albo ci, których nikt do normalnego transportu zatrudnić nie chce.

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Stary onanista, w dniu 02-10-2023 18:52:06 napisał:

  Podobno Balbina lubi w tyłek

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Edziu, w dniu 03-10-2023 21:24:23 napisał:

  Na drugie masz Balbina, więc wiesz?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Rowerzysta , w dniu 04-10-2023 17:53:57 napisał:

  No i mamy piękny dzwon.Szkoda ,że na gazie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)