Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

19 listopada 2023

Szachowe zmagania Feniksa. Mroczę reprezentują dwa zespoły

fot. powierzone

fot. powierzone

19 listopada dwie drużyny szachowe Feniksa Mroczy rozpoczęły zmagania #w nowym sezonie IV Ligi Drużynowych Mistrzostw Regionu KPZSzach.

Jest to szczególny moment, ponieważ pierwszy raz w historii Mroczę reprezentują dwa zespoły: LUKS Feniks Mrocza I (skład seniorski) i LUKS Feniks Mrocza II (skład juniorski).

W pierwszej kolejce obie mroteckie ekipy zagrały ze sobą. Feniks I wystąpił w składzie: Edward Kulski, Jan Rosiński, Franciszek Skrzypiński, Bogdan Winkler, Franciszek Małek. W Feniksie II zagrali: Mirosław Kozielski, Michał Wieremiejko, Damian Bloch oraz Cezary Tajer. Na pierwszej desce Edward Kulski uległ Mirosławowi Kozielskiemu. Na drugiej szachownicy Jan Rosiński wygrał z Michałem Wieremiejko. Na trzeciej planszy Damian Bloch pokonał Franciszka Skrzypińskiego. Na czwartej desce Bogdan Winkler zremisował z Cezarym Tajerem. Natomiast na piątej szachownicy Franciszek Małek wygrał walkowerem z Jakubem Grędą.

Cały mecz drużynowo zakończył się remisem 2,5:2,5. Kolejne mecze ligowe oba mroteckie zespoły zagrają 3 grudnia.

Wyniki na szachownicach:

LUKS Feniks Mrocza I 2,5:2,5 LUKS Feniks Mrocza II

Edward Kulski 0:1 Mirosław Kozielski

Jan Rosiński 1:0 Michał Wieremiejko

Franciszek Skrzypiński 0:1 Damian Bloch

Bogdan Winkler 0,5:0,5 Cezary Tajer

Franciszek Małek +:- Jakub Gręda

Materiał: Ewa Karkowska, Jan Rosiński

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)