Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

20 maja 2024

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

fot. powierzone

fot. powierzone

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

Na podstawie wieloletniej współpracy oraz stosownych porozumień i uzgodnień z resortem Ministerstwa Obrony Narodowej, a Jednostką Ratownictwa Specjalnego w Kowalewku prowadzone są całoroczne ćwiczenia doskonalące obejmujące szeroki wachlarz szkoleniowy dla różnych komponentów Sił Zbrojnych RP.  Umacnianie systemu bezpieczeństwa państwa  oraz stała aktywność Wojska Polskiego na terenie Gminy Kcynia i możliwość współpracy z partnerami społecznymi są doskonałym gwarantem wzmacniania obronności kraju, oraz naszego powiatu nakielskiego. Doskonałe warunki kooperacji pomiędzy MON a OSP JRS stworzone na bazie wieloletnich doświadczeń oraz wypracowany skuteczny model realizacji w praktyce poszczególnych ćwiczeń i planowania scenariuszy na wypadek zagrożenia stanu państwa ze szczególnym uwzględnieniem ochrony ludności cywilnej i związanych z tą tematyką działań prewencyjnych  prowadzone są od wielu lat.   Zgodnie z przyjętymi założeniami planowane zajęcia poszczególnych jednostek będą realizowały programy szkoleniowe do końca 2024 r. także w oparciu o kadrę OSP JRS, którą tworzą byli oficerowie i podoficerowie służb mundurowych.

Materiał: JRS Kowalewko

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (5)

  Ja, w dniu 21-05-2024 07:59:56 napisał:

  Mieszkańcy Kowalewka nie macie dosyć tego czegoś.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  Polak, w dniu 21-05-2024 10:22:15 napisał:

  Niech ćwiczą jak najwięcej w tych niepewnych czasach

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Ja, w dniu 21-05-2024 12:28:29 napisał:

  Do polak.Takich jak ty ci z Warszawy potrzebują .Za dużo oglądasz i słuchasz tej zakłamanej telewizji .Mniej tv Polsatu TVN dłużej będziesz żył .Miłego dnia

  odpowiedz

  • 0 (2)

  Aktywna rezerwa, w dniu 21-05-2024 14:10:15 napisał:

  Jak jest taki fajny obiekt, gdzie ćwiczą żołnierze,a poza tym, przyjeżdżają z Bydgoszczy komercyjnie strzelać i z naszego powiatu to chyba dodatkowy wpływ jest na fundusz sołecki, bo raczej za darmo to nic nie ma w tych czasach

  odpowiedz

  • -1 (3)

  kcynianka, w dniu 21-05-2024 16:10:14 napisał:

  fundusz sołecki to powinien również zawierać dofinansowanie OSP miejscowego, a z tego co widzę to miejscowa OSP nigdy niczego z funduszu sołeckiego nie dostała

  odpowiedz

  • 0 (0)

  .., w dniu 21-05-2024 17:08:00 napisał:

  ...

  odpowiedz

  • 0 (0)

  On, w dniu 25-05-2024 17:57:30 napisał:

  Żołnierze na takim obiekcie ćwiczą strzelanie Jednostki wojskowe mają swoje strzelnice i tam ćwiczą strzelanie Przepraszam zapomniałem polscy żołnierze nie mają jednostek koszary mają zrobione ze swoich domów mieszkań .Wiadomo za kogo kadencji lata do tyłu zlikwidowano koszary jednostki wojskowe .

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Budowa magazynów
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)