Dziś mamy 20 września 2024, piątek, imieniny obchodzą:

11 sierpnia 2024

"Wspólnie do niezależności". Jakie wsparcie dla obywateli Ukrainy?

fot. pixabay

fot. pixabay

Informujemy, że w ramach współpracy #Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK) oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA) realizowany jest projekt "Wspólnie do Niezależności". Celem tej inicjatywy jest wspieranie osób w dążeniu do samodzielności, co jest kluczowym elementem polityki społecznej rządu.

Projekt ten jest odpowiedzią na potrzebę zwiększenia wsparcia dla osób, które z różnych przyczyn znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki wspólnym działaniom PCK i MSWiA, uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z :

  • wsparcie finansowe w postaci dopłaty do wynajmowanego mieszkania (malejące przez 6 m-cy),
  • indywidualne doradztwo zawodowe i pomoc w poszukiwaniu pracy,
  • kursy języka polskiego,
  • aktywności kulturalno-integracyjne,
  • wsparcie informacyjne dotyczące zasad i przepisów funkcjonowania w polskim społeczeństwie

To kompleksowe podejście ma na celu nie tylko doraźną pomoc, ale przede wszystkim długofalowe wsparcie w budowaniu niezależności i pewności siebie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, jako lider projektu, zapewnia koordynację i nadzór nad realizacją działań, co gwarantuje ich skuteczność i zgodność z założeniami polityki społecznej państwa. Polski Czerwony Krzyż, z bogatym doświadczeniem w działaniach pomocowych, wnosi do projektu swoją wiedzę i zaangażowanie, co pozwala na efektywne wsparcie osób potrzebujących.

Wspieranie osób w trudnej sytuacji życiowej to inwestycja w przyszłość naszego społeczeństwa, która przyniesie korzyści zarówno jednostkom, jak i całej społeczności.

Planowanymi rezultatami są:

  • w obszarze zakwaterowania: wsparcie uchodźców w znalezieniu mieszkań do wynajęcia, dzięki czemu będą mogli opuścić ośrodki zbiorowego zakwaterowania i podjąć samodzielne życie;
  • w obszarze pracy: wsparcie w zdobyciu wiedzy i kompetencji, niezbędnych do poruszania się na polskim rynku pracy oraz poprawa kompetencji językowych, zapewnienie dostępu do indywidulanego podejścia i wsparcia przez doradcę zawodowego;
  • w obszarze integracji: dzięki wsparciu asystenta integracji, beneficjenci nabędą wiedzę dot. funkcjonowania w polskim społeczeństwie oraz korzystania z dostępnych usług społecznych.

Zachęcamy do śledzenia postępów projektu oraz do aktywnego wspierania tej inicjatywy. Wspólnie możemy zdziałać wiele dla dobra społeczeństwa i budować Polskę, w której każdy ma szansę na niezależne i godne życie. Szczegółowe informacje na temat projektu oraz możliwości wsparcia dostępne są na stronach internetowych PCK i MSWiA.

Regionalną Koordynatorką wsparcia w województwie kujawsko-pomorskim jest Paulina Popowicz: paulina.popowicz@pck.pl. Regulamin oraz plakat projektu znaleźć można poniżej.

Materiały

Plakat WdN

Regulamin WdN

Materiał: KPUW 

Oceń artykuł: 7 31

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

    • -15 (31)

    Xn, w dniu 11-08-2024 15:45:30 napisał:

    Won ścierwa banderowskie mało dostali i jak nam dziękują donoszą na rękę która ich karmi won z tym fałszywym nawet nie narodem. Czy za mało nas wymordowali kto za tym stoi kto ma z tego profity? Bandycki rząd bo my ludzie na pewno nie .

    odpowiedz

    • 11 (25)

    Ksiądz Proboszcz, w dniu 11-08-2024 16:09:31 napisał:

    Ty byś się z banderowcami świetnie dogadał. Ten sam poziom nienawiści. Całe szczęście ludzi dobrej woli jest więcej i garstka nazioli tego nie zmieni.

    odpowiedz

    • -3 (13)

    Ja, w dniu 11-08-2024 16:56:28 napisał:

    Dlaczego takiej pomocy nie otrzymują Polacy .Młodzi ludzie którzy wzięli kredyty na mieszkania będą spłacać do końca życia tak ich urządziły banki za pozwoleniem wiadomo kogo mówię o frankowiczach ale nie tylko .Ludzie to widzą i mają siedzieć cicho i nic nie mówić .Miłego dnia

    odpowiedz

    • 8 (16)

    Wlk, w dniu 11-08-2024 17:50:48 napisał:

    Jeśli Polskę zaatakuje obcy kraj, to pomoc nam spadnie na Niemcy, czy Francję, jeśli Polacy będą musieli uciekać za granicę. Tak jak my pomagamy teraz Ukraińcom. To twoje porównanie pani/panie "Ja" jest po prostu niedorzeczne.

    odpowiedz

    • -3 (3)

    obywatelka, w dniu 12-08-2024 15:20:53 napisał:

    W Polsce powinny przebywać kobiety z dziećmi Ukraińskiea mężczyzni niech jadą na Ukrainę i walczą o swój naród

    odpowiedz

    • 3 (3)

    Włościanin, w dniu 12-08-2024 17:01:02 napisał:

    Ci co mogą i mają czym, to walczą. Obawiam się, że co trzeci Polak pieszo uciekałby do Niemiec jakby tutaj była podobna sytuacja.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Budowa magazynów
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
0

Terytorialsi ruszyli z pomocą. "Wspólne działanie kluczem do sukcesu"

Od piątku, 12 września br., na terenach południowo-zachodniej Polski trwa #walka z piętrzącą się wodą. Do walki z żywiołem w WOT zorganizowano 4 Wojskowe Zgrupowania Zadaniowe w oparciu o 11 Małopolską, 12 Wielkopolską, 13 Śląską i 16 Dolnośląską Brygadę OT, w każdej Brygadzie do ok. 500 żołnierzy. W razie potrzeby wsparcia wymienionych brygad, żołnierze 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pozostają w gotowości do stawiennictwa w jednostce wojskowej w czasie 24 h.

(czytaj więcej)
0

Jedna ogólnopolska infolinia KAS. Zmiany od października

Pracownicy urzędów skarbowych i Krajowej Informacji Skarbowej# (KIS) będą udzielać informacji pod numerami: (+48) 22 330 03 30 – dla połączeń z telefonów komórkowych i 801 055 055 – dla połączeń z telefonów stacjonarnych. Tak jak dotychczas dzwoniący uzyskają pod tymi numerami ogólną informację podatkową i celną. Nowością jest możliwość uzyskania informacji dotyczących indywidualnych spraw podatnika objętych tajemnicą skarbową po potwierdzeniu tożsamości kodem telePIN.

(czytaj więcej)
0

Koncert z okazji 25 lat Polski w NATO. Zbiórka dla powodzian

W tym roku przypada rocznica – 25 lat #od wstąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego. Z tej okazji Bydgoszcz przygotowała specjalne wydarzenia, które odbędą się w sobotę - 21 września.

(czytaj więcej)
0

Zakazane praktyki sztucznej inteligencji. Nowe przepisy

Jakie systemy AI będą zakazane? Poznaj nowe przepisy #na wydarzeniu online. Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii, zaprasza 27 września o godz. 13.00 na wydarzenie online, podczas którego zaprezentowana zostanie broszura informacyjna na temat zakazanych praktyk sztucznej inteligencji (AI). Broszurę przygotowali eksperci z Ministerstwa Cyfryzacji oraz NASK.

(czytaj więcej)