Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

25 maja 2024

Wyjątkowe lekcje biblioteczne. Zajęcia dla małych czytelników

fot. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Mroczy

fot. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Mroczy

Ostatnio w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej# w Mroczy odbyły się wyjątkowe lekcje biblioteczne dla dzieci z Przedszkole Miejskie w Mroczy.

Mali czytelnicy mieli okazję poznać, czym jest biblioteka, jakie są zasady jej funkcjonowania oraz na czym polega praca bibliotekarza. Dzieci uczyły się również, jak wypożyczać książki i jak odpowiednio zachowywać się w bibliotece.

Lekcje miały na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych oraz kształtowanie szacunku do książek. Przedszkolaki z entuzjazmem zwiedzały biblioteczne regały, odkrywając magiczny świat literatury. Dodatkowo, zachęcono je do udziału w akcji "Mała Książka to Wielki Człowiek", która promuje regularne czytanie i odwiedzanie biblioteki.

Bardzo dziękujemy za udział i miłą niespodziankę.

Materiał: Alicja Boć / Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Mroczy

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zakażenia pokarmowe w sezonie wakacyjnym. Jak się chronić?

W miesiącach letnich wzrasta liczba zakażeń #i zatruć pokarmowych. Wiąże się to z łatwiejszym psuciem żywności w gorące dni, jak też funkcjonowaniem sezonowych punktów „małej gastronomii”. Nadzór nad nimi to jedno z podstawowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

(czytaj więcej)
0

Blisko 1000 wypadków z udziałem motocykli. "Dajcie się zauważyć"

Sprzyjająca aura sprawia, że od początku roku na drogach# jest wyraźnie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Od początku roku zginęło już 102 użytkowników motocykli!

(czytaj więcej)
0

Nie bądź zombi! Narkotyki to bardzo ryzykowna gra (film)

Narkotyki to bardzo ryzykowna gra, w której jedyną #pewną jest to, że nie można wygrać. Przeciwnik, w tym przypadku środek odurzający, nie bierze jeńców. Obowiązującą zasadą jest to, że wraz z rozwojem uzależnienia pojawia się coraz większa tolerancja na narkotyk. Aby utrzymać pożądany efekt, osoba uzależniona zaczyna przyjmować coraz większe dawki – a te w którymś momencie stają się toksyczne i… game over – nie ma drugiego życia. Żeby zatrzymać tę rozgrywkę, polska Policja stworzyła spot skierowany do młodych ludzi, którzy nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że każdy, kto zaczyna tę grę, już na starcie jest przegrany.

(czytaj więcej)
0

Pierwszy ważny egzamin Terytorialsa. Współpraca przede wszystkim

Ponad 90 uczestników 16-dniowego szkolenia# podstawowego i 8-dniowego szkolenia wyrównawczego 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej pomyślnie ukończyło wieńczący je egzamin, tzw. pętlę taktyczną.

(czytaj więcej)