"Bliżej pasji dalej od uzależnień". Wyniki konkursu fotograficznego
fot. KPP Nakło
„Bliżej pasji dalej od uzależnień” to konkurs fotograficzny#, który funkcjonariusze nakielskiej komendy ogłosili na początku września. Przedsięwzięcie skierowano do uczniów klas VII-VIII oraz szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu nakielskiego. Wszystkim osobom biorącym udział w zawodach dziękujemy!
Wczoraj (30.10.24) w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyło się rozstrzygnięcie VIII powiatowego konkursu fotograficznego „Bliżej pasji dalej od uzależnień”. Konkurs ten jest inicjatywą nakielskich policjantów, a współorganizatorami były Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z powiatu nakielskiego.
Zadaniem uczestników było wykonanie fotografii mającej na celu promocję zdrowego stylu życia wolnego od nałogów oraz popularyzacja treści prozdrowotnych. Zabawa cieszyła się dużą popularnością.
Komisja miała bardzo duży problem z wyborem najlepszych prac. Widać było duże zaangażowanie uczestników. Po długich i trudnych naradach komisja wybrała laureatów, a zostali nimi:
Szkoły podstawowe: (klasy VII-VIII)
Miejsce I: Marcelina Musiał Szkoła Podstawowa w Witosławiu, Maissa Sadot Zespół Szkolno-Przedszkolny w Paterku
Miejsce III: Nikola Obremska Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie
Wyróżnienie: Antonina Nowaczewska Szkoła Podstawowa w Dziewierzewie
Szkoły ponadpodstawowe:
Miejsce I: Amelia Chamera Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Samostrzelu
Miejsce II: Aleksandra Szczęsna Zespół Szkół w Lubaszczu
Miejsce III: Zuzanna Miękczyńska I Liceum Ogólnokształcące w Nakle nad Notecią
Wyróżnienie: Dominik Sekulski Zespół Szkół w Lubaszczu
Policjanci gratulują zwycięzcom oraz dziękują wszystkim uczestnikom i zachęcają do aktywnego udziału w przyszłych konkursach. Zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła nad Notecią, Mroczy, Szubina, Kcyni i Sadek.
Materiał: st. sierż. Kamil Smoliński, p.o. oficera prasowego KPP w Nakle
Czytaj również
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)