Dziś mamy 27 grudnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

22 grudnia 2024

Tradycja rzecz święta. Mrotecka Szopka Bożonarodzeniowa oficjalnie otwarta

fot. MM

fot. MM

22 grudnia na mroteckim Rynku dokonano otwarcia oraz poświęcenia #Szopki Bożonarodzeniowej. Wydarzenie to poprzedziło uroczyste nabożeństwo w kościele pw. św. Mikołaja i Wniebowzięcia NMP w Mroczy.

 

Po zakończeniu mszy świętej, z mroteckiej świątyni wyruszył barwny korowód, który kierował się prosto na Rynek. To właśnie tam wszystkich zgromadzonych powitał pełniący obowiązki dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy Łukasz Piotrowski, a następnie proboszcz mroteckiej parafii ks. Wojciech Cierniak poświęcił Bożonarodzeniową Szopkę. Z kolei przedstawiciele mroteckich władz samorządowych na czele z burmistrzem Jarosławem Okonkiem i przewodniczącą rady miejskiej Magdaleną Musiał-Resler złożyli mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się świąt. Zgodnie z tradycją, spotkanie na Rynku nie obyło się bez wspólnego kolędowania, do którego w tym roku zachęcały wszystkich członkinie wokalnego zespołu Fiesta.

Tradycją w Mroczy jest także przedświąteczne losowanie nagród. Mieszkańcy mieli możliwość wzięcia udziału w mini loterii, gdzie do wygrania były różnego rodzaju upominki – w tym także żywe drzewka. Losy były darmowe i rozeszły się w mgnieniu oka. Chętni mogli również tego dnia skosztować domowych pierogów oraz barszczu – za symboliczną opłatą.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (3)

    uczestnik, w dniu 22-12-2024 21:17:19 napisał:

    Niedługo podwyżki za odpady i podatki przydadzą.sie losy

    odpowiedz

    • 3 (3)

    Mieszkaniec, w dniu 23-12-2024 08:46:49 napisał:

    A Ci nasi radni to najlepiej wychodzą na zdjęciach a na sesjach siedzą cichutko bez żadnej inicjatywy

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Mieszkaniec, w dniu 23-12-2024 10:34:44 napisał:

    Zobaczycie mroczanie jakie niespodzianki szykują się w Nowym Roku,to co najlepiej im wychodzi podwyżki podwyżki bo przecież trzeba kolesiostwo opłacić i tych nierobów narkomanów co za mieszkania nie płacą itp a opieka im wszystko daje.Tak Tak,narkoman z baraku na ul.Piotra baluje nie płaci awantury wszczyna a Ci mu za nasze pieniądze wszystko fundują,zamiast mieszkanie dać komuś co będzie płacił,to jest ta mrotecka polityka że nie wspomnę o tych na dworcu,pijana matka a dziećmi opiekuje się,śmieszna tą nasza gmina.

    odpowiedz

    • 1 (1)

    Michalek, w dniu 23-12-2024 11:16:23 napisał:

    Pan burmistrz prawie został staranowany ...nikt z nacierających nie zwracał uwagi na dzieci ,które były tuż obok... Żenujące..

    odpowiedz

    • 0 (0)

    GW, w dniu 23-12-2024 16:19:39 napisał:

    A może Pan Burmistrz może wpłynąć na działalność mroteckiego ośrodka zdrowia bo jako mieszkańcy mamy problem dostać się do lekarza rodzinnego szczególnie w okresie jesienno zimowym

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
Budowa hal
Zadaj pytanie
40PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
0

Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies

Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).

(czytaj więcej)
0

Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?

Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".

(czytaj więcej)
0

Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią

Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.

(czytaj więcej)
0

Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?

Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.

(czytaj więcej)