Działania bioasekuracyjne. Wnioski złożyło blisko 7 tys. rolników
fot. pixabay
Ponad 96 mln zł trafiło do 5,96 tys. rolników, którzy ubiegali się #w 2024 roku o pomoc na sfinansowanie podjętych w tym roku działań bioasekuracyjnych, czyli inwestycji w ochronę trzody chlewnej przed ASF. Hodowcy świń mogli ubiegać się o taką pomoc od 3 do 26 lipca. Wnioski złożyło wówczas blisko 7 tys. rolników.
To wsparcie jest finansowane w ramach pomocy de minimis w rolnictwie. Wypłata pieniędzy jeszcze w tym roku była możliwa dzięki przydzieleniu nowych limitów na tego typu wsparcie.
Pomoc wypłacana jest w formie dofinansowania, którego wysokość mogła wynieść do 100 proc. poniesionych kosztów. Pieniądze można było przeznaczyć na następujące inwestycje:
- zakup mat dezynfekcyjnych;
- zakup sprzętu do wykonania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych;
- zakup odzieży ochronnej i obuwia ochronnego;
- zabezpieczenie budynków, w których są utrzymywane świnie, przed dostępem zwierząt domowych;
- przebudowa lub remont pomieszczeń w celu utrzymywania świń w gospodarstwie w odrębnych, zamkniętych pomieszczeniach mających oddzielne wejścia oraz niemających bezpośredniego przejścia do innych pomieszczeń, w których są utrzymywane inne zwierzęta kopytne (w przypadku gospodarstwa, w którym utrzymuje się średniorocznie nie więcej niż 50 sztuk świń).
Dokumenty od zainteresowanych wsparciem rolników przyjmowały biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Odpowiednio wypełnione formularze z niezbędnymi załącznikami można było złożyć bezpośrednio w placówkach lub wysłać za pośrednictwem: platformy ePUAP, usługi mObywatel na stronie gov.pl, Poczty Polskiej (przesyłką rejestrowaną).
Źródło: ARiMR
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Nowe przepisy. Zmieniły się zasady selektywnej zbiórki odpadów
Od 2025 roku, zgodnie z przepisami UE, wchodzi w życie obowiązek selektywnego #zbierania odpadów typu: tekstylia, odzież, obuwie. To zadanie gmin, które jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Każda gmina zobowiązana jest ustanowić przynajmniej jeden taki punkt na swoim terenie. To tam powinny trafiać rzeczy, którym można dać drugie życie!
(czytaj więcej)Nielegalne treści w internecie dotyczące dzieci. Zgłoś anonimowo
W okresie świąteczno-noworocznym kiedy większość Polaków #cieszy się rodzinną atmosferą warto pamiętać, że w sieci czyhają niebezpieczeństwa, na przykład niepokojące treści dotyczące dzieci. Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że dzięki aplikacji mObywatel można zgłosić treści dotyczące wykorzystywania dzieci, także anonimowo.
(czytaj więcej)System lokalizacji AML. Nowoczesne technologie służące ratowaniu życia
Rozpoczyna się tworzenie systemu, który ułatwi służbom ratowniczym #dotarcie do osób wzywających pomocy. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) podpisał umowę z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), aby wprowadzić nowoczesny system lokalizacji o nazwie AML (Advance Mobile Location). System tworzony we współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji, pomoże szybciej i dokładniej znaleźć osoby w potrzebie. Na realizację projektu przeznaczone zostanie prawie 33 miliony złotych. Jego pełne uruchomienie przewidziane jest w 2027 roku.
(czytaj więcej)Ile dni wolnych od pracy? Kalendarz na 2025 rok
Ustawa z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy określa# 13 ogólnopaństwowych świąt wolnych od pracy. Warto tak zaplanować swój urlop, aby zyskać więcej dni wolnego. Sprawdzamy, kiedy przypadają święta wolne od pracy w 2025 roku.
(czytaj więcej)
Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad
Starszy rolniczy, w dniu 28-12-2024 10:51:28 napisał:
odpowiedz
rolnik, w dniu 28-12-2024 16:34:06 napisał:
odpowiedz
Miś Michaś , w dniu 28-12-2024 17:07:47 napisał:
odpowiedz
Do Miś, w dniu 28-12-2024 19:16:47 napisał:
odpowiedz
Haha, w dniu 28-12-2024 19:48:09 napisał:
odpowiedz
Weterynarz, w dniu 28-12-2024 21:30:35 napisał:
odpowiedz
Niedźwiedź Anzej, w dniu 28-12-2024 23:20:35 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!