Edukacja z wojskiem. Żołnierze rozpoczęli realizację programu
fot. powierzone
Program edukacyjno-obronny przygotowany i realizowany# wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej obejmie w naszym województwie 65 placówek oświatowych.
Żołnierze z siedmiu jednostek wojskowych stacjonujących na Kujawach i Pomorzu rozpoczynają realizację programu Edukacja z Wojskiem. Specjalnie i merytorycznie przeszkoleni mundurowi w dwóch blokach lekcyjnych przedstawią uczniom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania. Uczniowie dowiedzą się:
- co to to jest bezpieczeństwo i jak bardzo szerokie jest to zagadnienie,
- jakie są sposoby alarmowania,
- na czym polega szeroko rozumiana ochrona,
- jakie elementy są ważne w podejmowaniu różnych działań ratowniczych,
- co to jest informacja, jak i kto może ją wykorzystywać w niepożądany sposób.
W bloku praktycznym uczniowie przy wsparciu wojskowych będą mogli wziąć udział w aranżowanej próbie wzywania pomocy, ewakuować się do miejsca zbiórki i przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy.
Nowym elementem tej edycji programu są dodatkowe zajęcia z weteranem misji zagranicznych, które dedykowane są wyłącznie do młodzieży szkół ponadpodstawowych.
Założeniem projektu Edukacja z Wojskiem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze obronności i bezpieczeństwa, jak również kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności potrzebnych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej.
Zajęcia w szkołach w ramach programu Edukacja z Wojskiem będą odbywać się do 13 grudnia br.
Materiał: ppor. Julia Rozworowska-Wolańska / wojewódzki koordynator projektu Edukacja z Wojskiem
Czytaj również
- Niespodziewane odwiedziny. Święty Mikołaj i Grinch w szkole
- Nie żyje Bolesław Kalisz. Przez wiele lat działał w lokalnym samorządzie
- "Boże Narodzenie na Krajnie i Pałukach". Zawieszki na choinkę
- Bożonarodzeniowe przedstawienie w Żegludze. Czas zadumy i refleksji
- Słodkie warsztaty. Szóstoklasiści w świecie czekolady
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Gruby , w dniu 21-10-2024 11:24:38 napisał:
odpowiedz
Ja, w dniu 22-10-2024 07:47:02 napisał:
odpowiedz
cna, w dniu 22-10-2024 08:23:43 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!