II runda przed nami. Z kim zagrają drużyny z powiatu nakielskiego?

fot. archiwum
Przed piłkarzami kolejna runda zmagań w Okręgowym Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim. Z kim zmierzą się zespoły z powiatu nakielskiego?.
W pierwszy weekend sierpnia odbyła się I runda zmagań Okręgowego Pucharu Polski, w której udział wzięło pięć zespołów z powiatu nakielskiego. Awans do kolejnego etapu zmagań wywalczyły trzy z nich: Orzeł Kcynia, Szubinianka Szubin i Dąb Potulice. Z uwagi na grę w V lidze, zmagania od II rundy rozpoczyna Tarpan Mrocza, co oznacza, że jest czwartym przedstawicielem naszego regionu w tegorocznych pucharowych zmaganiach, który ma jeszcze szansę na zwycięstwo. W minionym tygodniu w Kujawsko – Pomorskim Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie par II rundy.
Zespoły z powiatu nakielskiego zmierzą się z następującymi rywalami:
ADP Bydgoszcz – Orzeł Kcynia
Notecianka II Pakość – Szubinianka Szubin
MOKS Piaski Bydgoszcz – Tarpan Mrocza
Dąb Potulice – Zawisza II Bydgoszcz
Biorąc pod uwagę układ par, faworytem wydaje się jedynie mrotecki zespół, który zmierzy się z rywalem występującym w rozgrywkach B – klasy. Pozostałe zespoły czeka trudna przeprawa, ale dopóki piłka w grze wszystko się może zdarzyć.
Czytaj również
- Nadal bez przełamania. Tarpan przegrywa na własnym boisku
- Niezasłużona porażka. Skra nadal bez punktów w rundzie rewanżowej
- W Zalesiu nie brakowało bramek. Zwyciężyli jednak goście
- Piłkarze budzą się z zimowego snu. Jak wyglądają przygotowania do rozgrywek?
- Piłkarze rozpoczęli rundę wiosenną. Tarpan musiał oddać mecz walkowerem
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!