Dziś mamy 19 kwietnia 2025, sobota, imieniny obchodzą:

19 stycznia 2025

IX Feryjny Turniej Szachowy za nami. Kto zwyciężył w tym roku?

fot. pow.

fot. pow.

W sobotę, 18 stycznia 2025 roku po raz dziewiąty #młodzi entuzjaści szachów przyjechali do Mroczy gdzie na Hali Widowiskowo-Sportowej odbył się IX Feryjny Turniej Szachowy dla juniorów o Puchar Prezesa klubu LUKS Feniks Mrocza.

Zawody podzielone zostały na 3 grupy:
• Turniej A – dla Juniorów posiadających IV lub wyższą kategorię – z czasem 12’+4’’ na zawodnika, 7 rund
• Turniej B – dla zawodników z IV, V lub bez kategorii – z czasem 30’ na zawodnika, 5 rund.
• Turniej C – Turniej przewidziany z myślą dla opiekunów i rodziców – z czasem 12’+4’’, 7 rund.

Na turniej szachowy, przybyło łącznie 75 zawodników, z takich miast jak: Mrocza, Bydgoszcz, Zlotów, a także, Sępólno Krajeńskie, Więcbork, Osielsko, Łubianka, Toruń, Trzcianka, Łobżenica.

Oficjalnie turniej rozpoczęli: prezes Klubu LUKS Feniks Mrocza – Marcin Klebs, Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji - Łukasz Piotrowski, oraz Radny Miejskiej w Mroczy - Sebastian Sobieszczyk. Turniej poprowadził sędzia Międzynarodowej Klasy FIDE FA – Mirosław Kozielski. Sędzią asystentem był Binger Damian z Sępólna Krajeńskiego.

Od początku turnieju zawodnicy zawzięcie walczyli o tytuł „Najlepszego Juniora”. Ostatecznie tytuł ten, przypadł Mikołajowi Pender (BKS "Chemik" Bydgoszcz). Drugie miejsce przypadło Olafowi Stańczak (UKS "Szachy" Osielsko), a trzecie miejsce na podium zajął Kamil Semrau (MKS "EMDEK" Bydgoszcz).

W Turnieju B pierwsze trzy miejsca wyglądały następująco: 1. miejsce – Gracjan Cieślik (LZS "Wieża" Więcbork), 2 miejsce - Dorian Kabatek (KSzach "Jedynka" Złotów), 3 miejsce – Amelia Matuszewska (Trzcianka). W tym turnieju była możliwość podwyższenia swojej kategorii szachowej co udało się sporej licznie osób.

W Turnieju C brało udział 15 zawodników. Dla niektórych była to pierwsza styczność z szachami. Wyniki nie były zaskakujące najlepszy był Mateusz Budnik (Bydgoszcz). Za nim na podium miejsca zajęli Radosław Kilar (SP2 Złotów) oraz Roman Terekhov (BKS "Chemik" Bydgoszcz).

Jak zawsze na turnieju panowała rodzinna atmosfera, dostępny był bar kawowo-herbaciany, a dla każdego zawodnika został zapewniona nagroda w postaci drobnego upominku.

Najlepszym juniorem z Mroczy został Cezary Tajer.

Wyniki poszczególnych grup turniejowych:
- OPEN A - https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/4890379189223424/results/7
- OPEN B - https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/5718544748904448/results/5
- OPEN C - https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/4898776655593472/results/7

Gratulujemy wszystkim zawodnikom, życzymy jak najlepszych wyników w kolejnych turniejach i zapraszamy na kolejne szachowe zmagania do Mroczy.

Materiał: Mirosław Kozielski

Oceń artykuł: 11 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Praca na wysokości
60PLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Szkolenie z HACCP
80PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
0

Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.

(czytaj więcej)
0

Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu

(czytaj więcej)
0

Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.

(czytaj więcej)
0

Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.

(czytaj więcej)