Nie żyje Edward Staszałek. Przez wiele lat pełnił funkcję sołtysa
fot. archiwum
Nie żyje Edward Staszałek. Przez wiele lat był #sołtysem sołectwa Ciężkowo. Miał 100 lat.
Edward Staszałek urodził się 26 grudnia 1923 roku w Ciężkowie. Szkołę podstawową ukończył w Królikowie, a polską szkołę trzeciego stopnia w Gołańczy. Po zakończeniu wojny wrócił do rodzinnego Ciężkowa. Wspólnie z żoną Władysławą prowadzili gospodarstwo rolne. Małżeństwo miało troje dzieci - Jerzego, Zbigniewa i Elżbietę.
Edward Staszałek zawsze bardzo angażował się w życie lokalnej społeczności. Był aktywny i czuły na potrzeby innych. W 1948 roku został sekretarzem OSP w Ciężkowie, a od 1954 roku aż do 1999 sprawował funkcję sołtysa wsi Ciężkowo. Przez 44 lata stał na czele OSP w Ciężkowie, jako prezes. Pełnił także funkcję radnego Gromadzkiej Rady Narodowej. Był też członkiem Prezydium Rady. Do 92 roku życia, jako kościelny czynnie uczestniczył w życiu wspólnoty parafialnej.
Edward Staszałek był wielokrotnie nagradzany za swoją bezinteresowną pracę na rzecz lokalnej społeczności. Jego działalność często spotykała się z uznaniem innych osób. Został odznaczony m.in Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasług, Brązowym Krzyżem Zasług, Złotym Znakiem Związku OSP RP. Złotym, Srebrnym i Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Pamiątkowym Krzyżem Kombatanckim „Zwycięzcom 1945”.
Rodzinie Zmarłego Edwarda Staszałka składamy wyrazy najgłębszego współczucia.
Czytaj również
- Nie żyje Wanda Król. Czynnie angażowała się w życie społeczne
- Ostatnia droga śp. Marii Sapichowskiej. Odeszła najstarsza mieszkanka gminy
- Nie żyje najstarsza mieszkanka gminy Maria Sapichowska. Miała 102 lata
- Zmarł ks. Jan Buczkowski. Był proboszczem parafii w Radziczu
- Nie żyje Krystyna Krzemkowska. Autorytet dla pokoleń niewidomych
Dodaj komentarz
Dopłaty do zakupu aut elektrycznych? Konsultacje projektu programu
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska# i Gospodarki Wodnej przedstawia do konsultacji projekt programu dopłat do zakupu, leasingu i wynajmu długoterminowego aut elektrycznych.
(czytaj więcej)Urzędowe listy polecone. Od stycznia na skrzynce mailowej
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe #poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze obywatele, firmy oraz podmioty publiczne otrzymają możliwość wymiany korespondencji poprzez wygodny i bezpieczny system doręczeń elektronicznych. To kolejny istotny krok w cyfryzacji administracji państwowej.
(czytaj więcej)Obsługa nowoczesnego granatnika. Szkolenie terytorialsów
W dniach od 11 do 22 listopada #br. w Karlsgonie (Szwecja) trwa szkolenie Polskich żołnierzy z obsługi nowoczesnego granatnika Carl Gustaf M4. W dwutygodniowych zajęciach organizowanych w siedzibie producenta uzbrojenia udział bierze m.in. troje Terytorialsów z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z Torunia.
(czytaj więcej)Świadczenia dla stulatków. Ustawa podpisana przez prezydenta
Przygotowane w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przepisy regulujące# mechanizm przyznawania świadczenia honorowego dla stulatków wejdą w życie 1 stycznia 2025 roku. Co to oznacza praktyce? Świadczenie w wysokości 6,2 tys. brutto miesięcznie będzie przyznawane z urzędu, i co ważne, corocznie waloryzowane. Prezydent właśnie podpisał ustawę w tej sprawie.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
mieszkaniec, w dniu 24-06-2024 13:38:00 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!