Piękno tradycji w świątecznej kartce. Konkurs dla KGW
fot. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich# z całej Polski do udziału w Konkursie pt. „Piękno tradycji w świątecznej kartce - magia Bożego Narodzenia”. Jego celem jest pielęgnowanie tradycji związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia z różnych regionów Polski, a także promowanie rękodzieła, sztuki ludowej oraz regionalnych zwyczajów świątecznych.
O Konkursie
Święta Bożego Narodzenia to czas, który łączy pokolenia, przypominając o bogactwie tradycji i zwyczajów. Konkurs ma na celu zaprojektowanie świątecznej kartki, która będzie odzwierciedlała te tradycje. Zwycięska praca będzie stanowiła oficjalną kartkę KOWR. Będzie powielona i rozesłana do partnerów i współpracowników przez przedstawicieli kierownictwa.
Uczestnicy Konkursu mają za zadanie przygotowanie kartki świątecznej, która będzie inspirowana tradycjami Bożego Narodzenia w danym regionie kraju. Liczy się zarówno pomysłowość, jak i staranność wykonania, a także sposób przedstawienia lokalnych obyczajów, symboli i motywów związanych z tym wyjątkowym czasem.
Zasady Konkursu:
Uczestnicy: Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich z całej Polski. Zasady udziału w nim określa Regulamin.
Prace konkursowe: każde Koło może zgłosić tylko jedną kartkę wykonaną przy użyciu dowolnej techniki. Szczegółowe parametry kartki określa Regulamin.
Motyw: praca konkursowa powinna nawiązywać do tradycji Bożego Narodzenia charakterystycznych dla danego regionu Polski.
Termin zgłoszeń: Formularz zgłoszeniowy wraz z projektem kartki należy przesyłać do 30 listopada – zgodnie z zasadami Regulaminu.
Ocena: prace będą oceniane przez specjalnie powołaną komisję, która weźmie pod uwagę kreatywność, zgodność z tematyką, estetykę i staranność wykonania.
Nagroda: nagrodą dla zwycięskiego Koła Gospodyń Wiejskich będzie wizyta w jednej ze stadnin koni, nadzorowanej przez Organizatora i spotkanie podczas niej z przedstawicielem kierownictwa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wszystkie prace Uczestników Konkursu zostaną zaprezentowane na wernisażu, który odbędzie się w holu głównym siedziby Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wystawa będzie dostępna do końca grudnia br.
Jak się zgłosić?
Aby zgłosić swoje uczestnictwo w Konkursie, należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy. Zasady jego wypełniania zostały zawarte w Regulaminie Konkursu.
Cele Konkursu:
- prowadzenie i wsparcie działań promocyjnych, informacyjnych, edukacyjnych i kulturalnych dotyczących produktów rolnych i żywnościowych, metod ich produkcji, a także systemów jakości produktów rolnych i żywnościowych, stosownie do zadań ustawowych KOWR;
- promowanie i kultywowanie tradycji i lokalnych zwyczajów świątecznych z różnych regionów Polski;
- popularyzacja polskich tradycji świątecznych, szczególnie tych związanych ze sztuką ludową, rękodziełem i tradycjami bożonarodzeniowymi;
- promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.
Konkurs to także doskonała okazja do stworzenia przestrzeni do wymiany doświadczeń i pomysłów pomiędzy Kołami Gospodyń Wiejskich z różnych regionów Polski, a także do edukowania młodszych pokoleń o wartości tradycji i ich znaczeniu w kształtowaniu tożsamości kulturowej.
W przypadku pytań dotyczących Konkursu, prosimy o kontakt pod adresem e-mail: rzecznik@kowr.gov.pl.
Zapraszamy do udziału w Konkursie!
Materiały
Załącznik nr 1 do Regulaminu_Formularz zgłoszeniowy
Źródło: KOWR
Czytaj również
- "Kosmiczni Detektywi". Ogólnopolski konkurs dla uczniów
- Kolejna edycja konkursów strażackich. Atrakcyjne nagrody
- "Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa". Kto może wziąć udział w konkursie?
- Konkurs dla KGW. "Święta Bożego Narodzenia dawnej i dziś"
- "Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku". Ogólnopolski projekt edukacyjny
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Inwestycje w roku 2025. Opera, filharmonia, Nawra
W rozbudowywanym kompleksie Opery Nova finiszują# roboty konstrukcyjne na budowie tzw. czwartego kręgu, jednocześnie placówka ogłasza przetargi na specjalistyczne wyposażenie i zapowiada uruchomienie parkingu podziemnego jeszcze przed nowym sezonem artystycznym. W tym roku startują też dwie inne duże inwestycje kulturalne w naszym regionie – rozbudowa Filharmonii Pomorskiej i wielkie przedsięwzięcie w Nawrze, gdzie w zrujnowanym kompleksie pałacowym powstanie muzeum ziemiaństwa.
(czytaj więcej)Zaczyna się okres zimowego szaleństwa. Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?
Zbliżające się ferie to wyczekiwany czas zarówno przez najmłodszych# uczniów klas podstawowych, aż po młodzież ze szkół średnich. Warto zadbać, aby był to czas bezpieczny.
(czytaj więcej)Powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Inauguracja
Podczas walnego zgromadzenia Stowarzyszenia# Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia (MOFT), ogłoszono powołanie Stowarzyszenia Metropolia Toruńska. Potencjał proklamowanej właśnie metropolii to pół miliona mieszkańców, niski poziom bezrobocia i bezpośredni dostęp do autostrady. W historycznym wydarzeniu na zamku w Golubiu-Dobrzyniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że decyzja o powstaniu Metropolii Toruńskiej jest ważna, bo jest działaniem na rzecz stabilizacji i rozwoju gospodarczego regionu.
(czytaj więcej)Kujawsko-pomorska młodzież. Kreatywna, ambitna, zaangażowana
Zajęcia sportowe i taneczne, programowanie i robotyka, warsztaty artystyczne,# wyjazdy na obozy, do kin i teatrów – na realizację projektów dla dzieci młodzieży przekazujemy z marszałkowskiego budżetu obywatelskiego 70 mln złotych. Granty są przyznawane za pośrednictwem lokalnych grup działania. Nabory wniosków są już otwarte! Działania dla dzieci i młodzieży.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!