Triumf ŚDS Paterek! Rywalizacja dobiegła końca
fot. MM
18 listopada w sali sportowej przy Zespole Szkolno–Przedszkolnym #w Paterku odbyły się Wojewódzkie Międzywarsztatowe Zawody Osób Niepełnosprawnych w sportowej dyscyplinie paraolimpijskiej, jaką jest Boccia.
Do zawodów przystąpiło łącznie 12 Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy, a każdy z nich wystawił po dwie drużyny:
WTZ "Pelikan" Szubin
WTZ Mrocza
WTZ "Pod dębem" Paterek
WTZ Sępólno Krajeńskie
WTZ "Promyk" Żnin
WTZ Gołańcz
WTZ Kowalewo Pomorskie
WTZ Sławkowo
ŚDS Więcbork
ŚDS Nowa Wieś Wielka
ŚDS Paterek
ŚDS Rypin
Na czym polega Boccia? Otóż zawodnicy wykorzystują do gry bile wypełnione granulatem. Jedna z nich jest biała, sześć czerwonych oraz sześć niebieskich. Zawodnicy wprowadzają bile do gry poprzez rzucanie – a rozpoczyna je osoba, która po losowaniu wybrała bile czerwone. Jako pierwsza wyrzucana jest bila biała, a w dalszej kolejności bile czerwone i niebieskie.
Uczestnicy za pomocą swoich bil mogą przesuwać lub odbijać się od każdej innej bili znajdującej się na boisku – chodzi o to, by umieścić swoje bile jak najbliżej bili białej. Runda kończy się po wyrzuceniu wszystkich bil. Wówczas sędzia dokonuje pomiaru odległości i ogłaszany jest wynik, czyli suma ilości bil jednego koloru znajdujących się najbliżej białej bili.
Ostatecznie zwycięzcą okazał się ŚDS Paterek II, za którym uplasowały się kolejno WTZ Gołańcz i WTZ Żnin. W przerwie między rundą kwalifikacyjną, a rundą finałową - odbył się muzyczny koncert.
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
kibic , w dniu 18-11-2023 18:43:55 napisał:
odpowiedz
Xxx, w dniu 18-11-2023 23:38:57 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!