"Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo". Dzisiaj bezpłatna diagnostyka
fot. powierzone
W ramach ogólnopolskiej kampanii #„Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, w wyznaczone dni, na stacjach diagnostycznych: w Lubaszczu, Kcyni, Szubinie i Krukówku kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić sprawność oświetlenia swojego auta. Do odwiedzenia stacji zachęcają nakielscy policjanci.
Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” została zainicjowana przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego. Kampania ta ma na celu uświadomienie kierowcom, jak ważna jest sprawność oświetlenia aut i do jakich tragicznych sytuacji na drogach prowadzić mogą awarie oświetlenia.
Sprawne światła są szczególnie potrzebne w okresie jesiennym, kiedy szybko zapada zmrok i często mamy do czynienia z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Prawidłowe działanie świateł wymaga profesjonalnej oceny, dlatego też w ramach kampanii mieszkańcy powiatu nakielskiego mogą w dniach: 23.10, 28.10, 18.11 i 09.12.2023r. w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Lubaszczu (Lubaszcz 15), aw Kcyni (Kcynia, ul. Nakielska 11), w Szubinie (Szubin, ul. Jana Pawła II 1)i w Krukówku (Krukówko 29) bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach. Do korzystania z tej możliwości, policjanci powiatu nakielskiego zachęcają użytkowników aut.
Materiał: asp. Zofia Wrzeszcz / p.o. oficera prasowego KPP Nakło
Czytaj również
- Zasiedli do wigilijnego stołu. Opłatek, życzenia i program artystyczny
- Harcerze pamiętają. Światełko z Betlejem dotarło do DPS
- Upominki dotarły do seniorów. Wielkie serce
- Wigilia w Domu Księży Emerytów. Służyli w parafiach naszego powiatu
- Odśnieżanie dróg powiatowych. Zaplanowano ponad pół miliona zł
Dodaj komentarz
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
Kumpel , w dniu 18-11-2023 14:16:21 napisał:
odpowiedz
mieszkaniec, w dniu 18-11-2023 20:02:36 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!