Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

26 lutego 2024
Wiadomości z regionu

W jednym dniu dokonał dwóch rozbojów. Sprawca zatrzymany

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Policjanci Wydziału Kryminalnego #Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego, który w jednym dniu dokonał dwóch rozbojów. Mężczyzna najpierw napadł na sklep w Nowej Wsi Wielkiej, po czym godzinę później, powtórzył swój czyn w jednej z miejscowości niedaleko Złotnik Kujawskich (pow. inowrocławski). Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sprawa ma swój początek ponad tydzień temu w sobotę (17.02.2024). Tego dnia dyżurny z bydgoskich Wyżyn został poinformowany o rozboju w sklepie, do którego doszło w Nowej Wsi Wielkiej. Wysłany na miejsce patrol zgromadził informacje dotyczące zajścia i wyglądu sprawcy. Z ustaleń mundurowych wynikało, że zamaskowany mężczyzna wtargnął do sklepu i zażądał wydania kasetki z pieniędzmi. Następnie poszedł na zaplecze i zabrał pracującej tam kobiecie telefon oraz portfel, po czym uciekł w nieznanym kierunku.

Godzinę po tym zajściu, kryminalni z bydgoskiej komendy miejskiej dowiedzieli się o kolejnym rozboju, jednak tym razem na terenie powiatu inowrocławskiego. Działanie sprawcy było takie samo, jak we wcześniejszym przypadku, dlatego policjanci powiązali ze sobą te dwa zdarzenia.

Profesjonalne działania kryminalnych doprowadziły do wytypowania, a następnie zatrzymania, w środę (21.02.2024), sprawcy i przedstawienia mu zarzutów. Okazał się nim 57-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, który już wcześniej dopuszczał się tego typu przestępstw. W związku z czym odpowie jako recydywista, dlatego grozi mu wyższa kara.

W piątek (23.02.2024), decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Materiał: mł. asp. Krzysztof Bratz / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 11 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Majtki Bosmana, w dniu 26-02-2024 21:04:17 napisał:

    Wysłać bandziora na front niech tam odkupi winy.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
159PLN
Budowa hal
Budowa magazynów
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Podstawowe szkolenie łączników i zwiadowców. Zajęcia w Kowalewku

W ramach rocznego planu pracy zatwierdzonego przez #Komendę Jednostki w Kowalewku trwają zajęcia z zakresu budowy i obsługi motocykli typu Honda 125 SL, a także qadów Yamaha Grizzly 550.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Chorych na Hemofilię. Zaburzenia krzepnięcia krwi

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień# Chorych na Hemofilię.

(czytaj więcej)
0

Ochrona przed niechcianymi wiadomościami. Nowe zabezpieczenia

Przedsiębiorcy telekomunikacyjni świadczący #usługi SMS podłączyli się do systemu telegraf.cert.pl, służącego do przekazywania wzorca fałszywej wiadomości SMS. Dzięki czemu blokowane będą oszukańcze wiadomości SMS, które są zgodne z przygotowanymi przez CSIRT NASK wzorcami.

(czytaj więcej)
0

Wskoczył do rzeki, by ratować nastolatkę. Ryzykował własnym życiem (film)

Starszy aspirant Łukasz Grabowski z Komendy #Miejskiej Policji w Toruniu, ryzykując własne życie, uratował młodą kobietę. Nie zważając na silne prądy i niską temperaturę wody, funkcjonariusz ruszył na pomoc 16-latce, która tonęła w nurcie Wisły.

(czytaj więcej)