Wykazali się ogromną wiedzą. Wyniki pożarniczego turnieju w Ślesinie
fot. MM
23 listopada w Wiejskim Domu Kultury #w Ślesinie miały miejsce powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom". Kto będzie reprezentował powiat nakielski?
Standardowo już uczestniczące w turnieju osoby w pierwszym etapie przystąpiły do rozwiązywania testu pisemnego. To on decydował o tym, kto zyska możliwość awansu do drugiego etapu. Z każdej kategorii wiekowej do dalszej rywalizacji przystąpiło tylko po 5 osób. Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie:: st. kpt. Radosław Biłyk, dh Paweł Mistrzak, dh Kazimierz Białczyk, dh Piotr Kruber oraz dh Mieczysław Jamnik.
Zwycięzcy każdej z kategorii wiekowej będą reprezentować powiat nakielski na szczeblu wojewódzkim konkursu, który odbędzie się w marcu przyszłego roku. Oto zwycięzcy powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom":
Klasy I–IV Szkoły Podstawowej
1. Franciszek Milczarek (gm. Mrocza)
2. Jan Milczarek (gm. Mrocza)
3. Sławek Jendrzejewski (gm. Nakło)
Klasy V–VIII Szkoły Podstawowej
1. Julia Marciniak (gm. Mrocza)
2. Adam Stuba (gm. Szubin)
3. Hanna Drozd (gm. Szubin)
Szkoły Ponadpodstawowe
1. Eliza Jarząbek (gm. Nakło)
2. Kacper Kowalski (gm. Sadki)
3. Michalina Draheim (gm. Szubin)
Nagrody, dyplomy oraz pamiątkowe puchary wręczali: zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nakle bryg. Piotr Cholerzyński oraz przewodniczący komisji konkursowej st. kpt. Radosław Biłyk.
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad
mih, w dniu 23-11-2024 17:41:33 napisał:
odpowiedz
Nakielanin, w dniu 23-11-2024 22:01:34 napisał:
odpowiedz
Cna, w dniu 24-11-2024 01:27:55 napisał:
odpowiedz
Karolina, w dniu 24-11-2024 08:37:49 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!