Znicze można wykorzystać ponownie. Coraz bardziej popularne zniczodzielnie
fot. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Listopad to czas szczególnej refleksji nad pamięcią# o bliskich, którzy odeszli. Podczas wizyt na cmentarzach warto pamiętać, że szklane znicze można wykorzystać ponownie.
Jednym ze sposobów na ograniczenie odpadów jest korzystanie ze zniczodzielni, które stają się coraz bardziej popularne na cmentarzach. Są to specjalne regały, gdzie można zostawić nieuszkodzone szklane znicze, aby inni mogli je ponownie wykorzystać, dodając jedynie wkład. To rozwiązanie pozwala oszczędzić pieniądze i wspierać działania proekologiczne poprzez wielokrotne użycie tych samych zasobów.
Więcej informacji o zniczodzieniach znajdziesz tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=3mgOehoxeHc&t=56s
Segregacja odpadów na cmentarzach
Jeżeli znicz nie nadaje się już do ponownego użycia, warto pamiętać o właściwej segregacji odpadów. Szklane znicze są produkowane z innego rodzaju szkła niż butelki i szkło opakowaniowe, dlatego z uwagi na różnice w temperaturze topnienia oraz zanieczyszczenie parafiną i dymem nie wrzucamy ich do pojemników na odpady szklane. Znicze zawsze należy wrzucać do pojemnika na odpady zmieszane. Postępujemy w ten sam sposób również w przypadku zniczy stłuczonych.
Odpowiedzialne gospodarowanie odpadami podczas wizyt na cmentarzach to wyraz troski nie tylko o pamięć o bliskich, ale także o środowisko.
Źródło: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska
Czytaj również
Dodaj komentarz
Znakowanie owoców i warzyw. Nowe przepisy od 1 stycznia
Wystawiając świeże owoce i warzywa na sprzedaż, należy stosować# obowiązujące unijne i krajowe akty prawne dotyczące znakowania żywności. Od 1 stycznia 2025 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące owoców i warzyw oraz niektórych przetworów owocowych i warzywnych, a także bananów.
(czytaj więcej)To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu
Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.
(czytaj więcej)Uzyskali tytuł Ratownika. Pisemny test wiedzy oraz egzamin praktyczny
29 listopada 2024 r. blisko 20 żołnierzy# 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej uzyskało tytuł Ratownika. Jest to efekt prawie 70 godzin szkoleniowych kursu kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) i zdanego egzaminu. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) przyswajają wiedzę nt. udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej już od szkolenia podstawowego. Później, często jako pierwsi ratują zdrowie i życie osób poszkodowanych m.in. w wypadkach.
(czytaj więcej)Rozpoczął się okres Adwentu. Czas radosnego oczekiwania
Dziś w Kościele katolickim rozpoczął się czterotygodniowy okres Adwentu#. To czas, który ma przygotować wiernych na okres Bożego Narodzenia.
(czytaj więcej)
Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad
nakiel, w dniu 03-11-2024 14:58:02 napisał:
odpowiedz
Lech , w dniu 03-11-2024 15:33:29 napisał:
odpowiedz
ja, w dniu 04-11-2024 09:10:06 napisał:
odpowiedz
obserwator, w dniu 04-11-2024 18:58:11 napisał:
odpowiedz
Y, w dniu 04-11-2024 19:38:01 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!