Diecezjalny turniej piłki nożnej. Pamiątkowe puchary dla drużyn
fot. Organizatorzy (źródło: Diecezja Bydgoska)
Obiekt Szkoły Podstawowej nr 64 z Oddziałami Sportowymi #w Bydgoszczy był miejscem diecezjalnego turnieju liturgicznej służby ołtarza w piłce nożnej halowej. Na parkiecie trwała zacięta walka pomiędzy sześcioma drużynami.
- Sport jest dla mnie zabawą i szczęściem – powiedział Jan Magierowski z zespołu bydgoskiej parafii NMP Matki Kościoła, który zajął pierwsze miejsce. – Od zawsze grałem w piłkę nożną. Traktuję to jako pasję. Moim idolem jest Kevin de Bruyne. Tak, jak on, lubię być w roli pomocnika – dodał Jan.
Kolejne miejsca na podium – drugie i trzecie – zajęły drużyny z parafii: św. Kazimierza w Łochowie i św. Urszuli Ledóchowskiej w Bydgoszczy. Na czwartym, piątym i szóstym uplasowały się wspólnoty: Matki Boskiej Bolesnej w Cielu, św. Jadwigi Królowej w Bydgoszczy i Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy.
Najlepszym bramkarzem okazał się Marcel Pachólski z parafii w Łochowie, zaś zawodnikiem Krzysztof Białkowski ze wspólnoty NMP Matki Kościoła w Bydgoszczy. – W jednym z przesłań papież Franciszek podkreślił, że „jesteśmy dla siebie przeciwnikami tylko na boisku, ale nigdy nie jesteśmy wrogami. Uczymy się radości ze zwycięstwa i wiemy, jak wiele potu i trudu to kosztowało. Ale uczymy się też przegrywać, podnosić się po porażce, wyciągać wnioski z popełnionych błędów, a także akceptować własne ograniczenia”. I to jest piękne w sporcie, poprzez który od lat próbujemy kształtować młodego człowieka – powiedzieli duszpasterze sportu diecezji bydgoskiej – ks. Michał Zawartowski i ks. Robert Szczepański. Drużyny otrzymały m.in. pamiątkowe puchary.
Materiał: Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)