Dziś mamy 24 kwietnia 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

01 marca 2025

Klasyczny dodatek w nowej roli. Tosty z sosem tatarskim

fot.pow.

fot.pow.

Przełom zimy i wiosny to moment, gdy w kuchni chętnie sięgamy #po dania łączące wyraziste smaki z lżejszymi akcentami. Sos tatarski od WSP „Społem” to doskonały sposób na urozmaicenie codziennych posiłków – jego intensywny charakter i kremowa konsystencja pasują nie tylko do jajek czy wędlin, ale także do mniej oczywistych zestawień. Warto sprawdzić, jak może odmienić dobrze znane przepisy i stać się inspiracją do kulinarnych eksperymentów.

Chrupiące i gotowe w kilka minut
Niekiedy wystarczy drobna modyfikacja, by tradycyjne danie nabrało nowego wyrazu. Odpowiednio dobrane składniki mogą nadać mu ciekawy charakter i sprawić, że stanie się jeszcze bardziej apetyczne. Sos Kielecki tatarski pasuje zarówno do klasycznych, jak i mniej oczywistych połączeń. Jednym z nich jest wytrawna wersja tostów francuskich, gdzie intensywny smak sosu współgra z chrupiącym pieczywem, roztopionym serem i boczkiem. Takie zestawienie to szybka i sycąca propozycja na każdą porę dnia. Tosty można podać na śniadanie, jako szybką przekąskę lub kolację. Warto zaserwować je z ulubioną sałatką lub świeżymi warzywami, aby stworzyć pełnowartościowy posiłek.

Składniki:
• 4 kromki chleba tostowego
• 2 jajka
• 100 ml mleka
• 4 plastry boczku
• 2 plastry sera żółtego
• 2 łyżki Sosu Kieleckiego Tatarskiego WSP "Społem"
• 1 łyżka masła do smażenia
• sól, pieprz

Przygotowanie:
Boczek podsmaż na patelni, aż stanie się chrupiący. W misce roztrzep jajka z mlekiem, dopraw solą i pieprzem. Kromki chleba zanurz w mieszance, a następnie smaż na maśle na złoty kolor. Na dwóch kromkach ułóż ser, boczek i Sos Tatarski WSP "Społem", przykryj pozostałymi kromkami i delikatnie dociśnij. Podawaj na ciepło z ulubioną sałatką lub warzywami.

Taka wersja tostów francuskich to świetna alternatywa dla klasycznych kanapek i propozycja, która łączy tradycyjne składniki z nowoczesnym twistem. Po więcej kulinarnych inspiracji warto zajrzeć na stronę WSP „Społem”: www.wspspolem.com.pl.

Materiał: Ewa Kawiecka

 

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (11)

    Danka Kaszanka , w dniu 01-03-2025 20:51:47 napisał:

    Do kaczki najlepszy jest ostry sos "donaldino" wymiata, zabije smak nawet starego kaczora

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Audyt środowiskowy
3000PLN
Praca na wysokości
60PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Budowa hal
0

Po Wielkanocy zostało jedzenie? Nie wyrzucaj - podziel się!

Po Wielkanocy zostaje # sporo jedzenia. Warto się nim podzielić.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)
0

Tradycje wielkanocne. Dominuje symbolika zwycięstwa życia nad śmiercią

Wielki Tydzień i Wielkanoc to czas obrzędów# religijnych związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa. Cykl świąteczny rozpoczyna Niedziela Palmowa, a kończy śmigus dyngus w Wielkanocny Poniedziałek.

(czytaj więcej)