"Marsz ku wolności". Wyjątkowy koncert edukacyjny
fot. DPS w Nakle
Koncert edukacyjny "Marsz ku wolności" w wykonaniu muzyków# z Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy odbył się 15 listopada 2024 r. w Naszym Domu.
Mieszkańcy oraz zaproszeni Goście z Dziennego Domu Pobytu SENIOR + w Nakle nad Notecią usłyszeli m.in. pieśni: "Polskie drogi", "Wojenko wojenko", "Deszczu jesieny deszczu", "Przybyli Ułani", "O mój rozmarynie", "My Pierwsza Brygada", "Orlątko", utwory Fryderyka Chopina i jeszcze wiele innych utworów patriotycznych. Wszyscy ze wzruszeniem wysłuchali zaprezentowanego repertuaru związanego z 106 obchodami odzyskania niepodległości przez Polskę.
Materiał: Magda Pasieka / Dom Pomocy Społecznej w Nakle
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- Coroczne spotkanie świąteczne. Uroczysty posiłek i wizyta gości
- "Dzięki muzyce jesteśmy bliżej siebie". Koncert i prelekcja
- Spotkanie zwieńczyły odwiedziny Mikołaja. Integracja międzypokoleniowa
- Połączyli siły. Wspólna praca sprawiła wiele radości
- Spotkanie z Wanessą Bąkowską. Obrazy wzbudziły podziw
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)