Widowiskowa kąpiel w Wąsoszu. Radosne morsowanie w duchu patriotyzmu
fot. MM
W poniedziałkowy wieczór nad Jeziorem #Wąsoskim spotkali się członkowie Szubińskiego Klubu Morsa - a wszystko po to, by zgodnie z tradycją - w akompaniamencie patriotycznych pieśni zażyć lodowatej kąpieli z okazji Święta Niepodległości.
Dokładnie tak 11 listopada morsy z całego regionu świętowały niepodległość. W miniony poniedziałek miłośnicy zimnych kąpieli ponownie opanowali wąsoską plażę - dokładnie w 106 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zanim jednak morsy weszły do wody, odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego oraz przeprowadzono rozgrzewkę. Po lodowatej kąpieli, rozpalono ognisko, a na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez KGW SZkotki.
Galeria
Czytaj również
- Coroczne spotkanie świąteczne. Uroczysty posiłek i wizyta gości
- "Dzięki muzyce jesteśmy bliżej siebie". Koncert i prelekcja
- Spotkanie zwieńczyły odwiedziny Mikołaja. Integracja międzypokoleniowa
- Połączyli siły. Wspólna praca sprawiła wiele radości
- Spotkanie z Wanessą Bąkowską. Obrazy wzbudziły podziw
Dodaj komentarz
Drugi dzień świąt. Podczas mszy w kościele święci się owies
Drugi dzień świąt bożonarodzeniowych poświęcony jest# św. Szczepanowi – pierwszemu męczennikowi za wiarę chrześcijańską, znanemu z głębokiej wiary i mocy czynienia cudów. Został ukamienowany, gdy przyznał się przed sanhedrynem do wiary w Chrystusa (tradycyjna kara za bluźnierstwo).
(czytaj więcej)Pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia. Jak było kiedyś?
Boże Narodzenie było zawsze uważane za święto niezwykle ważne i rodzinne#, nazywano je również Godami lub "godnimi świętami".
(czytaj więcej)Szopki z bogatą tradycją. Zachwycają swoją wyjątkowowścią
Tradycja szopkarska w Krakowie trwa nieprzerwanie od XIX wieku#. Pierwotnie wykonywaniem szopek trudnili się rzemieślnicy z ówczesnych przedmieść Krakowa, szczególnie Krowodrzy i Zwierzyńca.
(czytaj więcej)Tradycje Bożonarodzeniowe. Jak świętują inne kraje?
Wszystkie kraje Grupy Wyszehradzkiej mają ze sobą wiele wspólnego#, ale też bardzo wiele je różni. Przedstawiamy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Michał, w dniu 12-11-2024 09:25:06 napisał:
odpowiedz
Moje , w dniu 12-11-2024 16:06:35 napisał:
odpowiedz
A, w dniu 12-11-2024 18:11:00 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!