Widowiskowa kąpiel w Wąsoszu. Radosne morsowanie w duchu patriotyzmu
fot. MM
W poniedziałkowy wieczór nad Jeziorem #Wąsoskim spotkali się członkowie Szubińskiego Klubu Morsa - a wszystko po to, by zgodnie z tradycją - w akompaniamencie patriotycznych pieśni zażyć lodowatej kąpieli z okazji Święta Niepodległości.
Dokładnie tak 11 listopada morsy z całego regionu świętowały niepodległość. W miniony poniedziałek miłośnicy zimnych kąpieli ponownie opanowali wąsoską plażę - dokładnie w 106 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zanim jednak morsy weszły do wody, odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego oraz przeprowadzono rozgrzewkę. Po lodowatej kąpieli, rozpalono ognisko, a na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez KGW SZkotki.
Galeria
Czytaj również
- O regionalnych smakach i tradycjach. Trzy wykłady i degustacja
- Koncert na gongi, misy i dwa bębny. Było kameralnie i przytulnie
- Zagadka Tenora - Kochanka czy Żona? Sala pękała w szwach!
- Pobyt w Krainie Dolnej Wisły. Największą furorę zrobiły owieczki
- "Danie Wspólnych Chwil". Seniorzy zasiedli razem do stołu
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)
Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad
Michał, w dniu 12-11-2024 09:25:06 napisał:
odpowiedz
Moje , w dniu 12-11-2024 16:06:35 napisał:
odpowiedz
A, w dniu 12-11-2024 18:11:00 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!