Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

24 września 2020

Dzielnicowa spotkała się z uczniami w Palmierowie. Zajęcia profilaktyczne

fot. KPP Nakło nad Notecią

fot. KPP Nakło nad Notecią

Dzielnicowa z kcyńskiego komisariatu mł. asp. Milena Prajs odwiedziła# wczoraj uczniów w Szkole Podstawowej w Palmierowie. Policjantka rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także uregulowań prawnych dotyczących nieletnich.

Od początku roku szkolnego policjanci powiatu nakielskiego prowadzą spotkania profilaktyczne z uczniami w różnych szkołach. Jedno z nich przeprowadziła wczoraj (23.09.20) w Szkole Podstawowej w Palmierowie dzielnicowa mł. asp. Milena Prajs. Tematyka zajęć dostosowana była do wieku uczniów.

Młodsi, z klas 0 – III, rozmawiali z mundurową na temat tego, jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Policjantka przypominała najważniejsze przepisy i zasady ruchu drogowego oraz zwracała uwagę, w jakiś sposób po trasach winni przemieszczać się piesi. Przypominała też, że pas drogowy nie jest miejscem do zabaw. Mowa była również o elementach odblaskowych i bardzo dużej roli, jaką spełniają one dla bezpieczeństwa pieszych. Dzielnicowa przekazała najmłodszym świecące zawieszki po to, by idąc do szkoły były bardziej widoczne.

Uczniowie klas IV – VIII usłyszeli wiele informacji na temat uregulowań prawnych zawartych w ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich. Młodzież dowiedziała się czym jest demoralizacja i czyn karalny oraz jak przepisy regulują odpowiedzialność nieletnich za łamanie prawa.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 6 (8)

    Cwiartek, w dniu 24-09-2020 20:13:28 napisał:

    Moim zdaniem w dobie pandemii wszelkie wizyty pogadanki powinny być zawieszone. Ciekaw jestem zdania dyrekcji oraz tutejszej oświaty.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Fotokalendarze A3
35PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Świąteczne fotopoduszki
40PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)