Dziś mamy 29 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

09 września 2023

Pierwsze warsztaty z produkcji brykietów ze słomy. Kolejne w październiku

fot. KOWR

fot. KOWR

Zapraszamy rolników na bezpłatne szkolenia poświęcone wykorzystaniu# biomasy rolniczej do wytwarzania ciepła na potrzeby gospodarstwa organizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Pierwsze warsztaty w Dąbrówce Kościelnej i Kiszkowie (woj. wielkopolskie) już za nami!

Podczas warsztatów zostaną omówione zagadnienia dotyczące brykietowania biomasy roślinnej oraz zaprezentowane zostanie działanie brykieciarki do słomy.

Warsztaty odbędą się w godzinach: 10.00- 14.30. Terminy i miejsce kolejnych warsztatów:

• 03.10.2023 Grabów nad Pilicą (26-902, woj. mazowieckie),

• 05.10.2023 Grudziądz (86-300, woj. kujawsko-pomorskie),

• 19.10.2023 Kiszkowo (62-280, woj. wielkopolskie).

Podczas warsztatów w Kiszkowie zostanie zaprezentowana stacjonarna brykieciarka, natomiast w Grabowie nad Pilicą oraz w Grudziądzu brykieciarka mobilna.

Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenie na warsztaty należy wysłać za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie internetowej: https://www.koniczyna.com.pl/brykiet. W przypadku pytań prosimy o kontakt z: wiktor.borowiecki@koniczyna.com.pl.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa prowadzi działania wspierające rozwój odnawialnych źródeł energii w rolnictwie, w tym również biogazowni rolniczych.

Źródło: KOWR

Oceń artykuł: 23 23

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (3)

    Uczeń , w dniu 09-09-2023 09:49:54 napisał:

    W żegludze ma być Patryk (byle) Jaki. 13 października. Czy szkoła to dobre miejsce do agitacji politycznej PiS ? Proszę się zastanowić panie toczko bo dużo pań stracił w ucznich popierając propagandę i totalitaryzm

    odpowiedz

    • 0 (2)

    Pan, w dniu 09-09-2023 09:53:57 napisał:

    Jebać jakiego i pislam jego

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Budowa hal
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Zafałszowane oregano. W przyprawie często znajdują się obce rośliny

Aromatyczne oregano ma wielu amatorów na całym #świecie. Jest to bowiem nie tylko popularna przyprawa, np. do pizzy czy dań z pomidorów, lecz także ceniony surowiec leczniczy i kosmetyczny. Niestety, badania wskazują, że oferowane na rynku spożywczym oregano często jest w mniejszym lub większym stopniu zafałszowane!

(czytaj więcej)
0

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa Ratowniczego. Zasługują na uznanie

Pasja i wola działania zasługuje na uznanie! Dziś Międzynarodowy Dzień# Psa Ratowniczego.

(czytaj więcej)
0

Jak założyć łąkę kwietną? Otoczenie nabierze sielskiego charakteru

Kwietne łąki coraz częściej zastępują tradycyjne #trawniki. Składają się z barwnych, kwitnących roślin jednorocznych, bylin i traw. Dzięki nim otoczenie nabiera sielskiego charakteru, staje się odprężającym miejscem rekreacji, domem dla wielu pożytecznych zwierząt i istnym rajem dla zapylaczy! Zastąpienie trawnika kwietną łąką to oszczędność czasu i energii! Nie musimy jej regularnie kosić, nawozić i podlewać, aby cieszyć się jej urokiem przez cały sezon wegetacyjny.

(czytaj więcej)