Dziś mamy 2 grudnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

21 listopada 2020

Jak korzystać z placów zabaw w dobie pandemii? MGOKiR w Mroczy radzi

fot. poglądowe - pixabay.com

fot. poglądowe - pixabay.com

Zbliżająca się zima powoduje, że place zabaw są coraz mniej uczęszczane przez dzieci. Mimo to# Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy opracował zasady dotyczące bezpiecznego korzystania z nich w dobie koronawirusa.

Z placów zabaw mają korzystać dzieci zdrowe, bez objawów, które sugerowałyby chorobę zakaźną. To samo dotyczy opiekunów, przyprowadzających dzieci. Opiekunowie powinni ponadto zachować co najmniej 2 metry dystansu między sobą. Najlepiej, żeby opiekunami nie były osoby powyżej 60. roku życia, ze względu na to, że są w grupie ryzyka zachorowania na koronawirusa. Jeżeli takie zachowanie dystansu nie jest możliwe, MGOKiR radzi, aby lepiej zrezygnować z przebywania na placu zabaw. Dobrze, jeżeli opiekunowie mają ze sobą nawilżane chusteczki, którym mogą oczyścić ręce dzieci. O tym należy pamiętać po każdej zabawie na placu zabaw. W trakcie zabawy nie jest wskazane picie oraz jedzenie. Jeżeli dziecko podczas zabawy ma ze sobą własne zabawki, nie należy ich pożyczać innym dzieciom, a po powrocie do domu powinno się je umyć albo wyprać. 

Obiekty te przede wszystkim powinny być systematycznie dezynfekowane środkiem biobójczym. Dezynfekcja powinna odbywać się w momencie, kiedy na placu zabaw nikt nie przebywa. 

Warto podkreślić, że z placów zabaw korzystają małe dzieci, które nie są w stanie utrzymać dystansu. Bezpieczne korzystanie z nich w największej mierze zależy od odpowiedzialności opiekunów. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Marek, w dniu 21-11-2020 18:54:03 napisał:

    Powinny być zamknięte, nie narażajmy dzieci i dorosłych. Dni i tak są pochmurne, deszczowe .Panuje wilgoć na wszystkich elementach placu zabaw. POZDR.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO300
1299PLN PROMOCJAPLN
Meble pokojowe
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Przewóz krajowy
Blacharstwo
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)