Dziś mamy 1 lipca 2022, piątek, imieniny obchodzą:

26 maja 2022

Kolejne rządowe środki w ramach programu Senior+. Podpisano umowy

fot. KPUW w Bydgoszczy

fot. KPUW w Bydgoszczy

Prawie 4 mln zł rządowego dofinansowania trafi do# województwa kujawsko-pomorskiego w ramach bieżącej edycji programu Senior+. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał kolejne umowy z samorządami.

Ponad 1,3 mln zł przeznaczono na utworzenie nowych domów i klubów seniora oraz 2,5 mln zł – na funkcjonowanie już istniejących. Na 2022 r. podpisane zostały 42 umowy z samorządami z regionu. Wojewoda przypomniał, że jest to kontynuacja rządowego programu wsparcia seniorów, rozpoczętego już w 2015 r.

– Obecnie realizujemy Program Wieloletni Senior+ na lata 2021-2025. Duże zaangażowanie we wsparcie tej grupy wynika m.in. z faktu, że w ciągu ostatnich 10 lat liczba osób w wieku emerytalnym wzrosła z 6,5 mln do 8,5 mln. Dlatego rząd, już od kilku lat, bardzo efektywnie współpracuje na tym polu z samorządami – podkreślił.

Dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa zostanie utworzonych 228 nowych miejsc. Łącznie w kujawsko-pomorskim jest obecnie 1530 miejsc – w 65 dziennych domach i klubach seniora.

– Są to bardzo ważne obiekty. Dzięki nim nasi seniorzy aktywizują się w swoich środowiskach. Dla wielu z nich są to tak ważne miejsca, że nie wyobrażaliby sobie dalszego funkcjonowania bez nich. Dlatego potrzeba funkcjonowania i tworzenia kolejnych domów i klubów seniora jest oczywista – powiedział wojewoda.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 3 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (13)

  nakielok, w dniu 26-05-2022 21:07:06 napisał:

  Dziękujemy za kolejne dorzucenie wydrukowanej kasy, INFLACJA+ widzę że się spodobała władzy. Ale bezradni i wódz co obstawił ich stanowiskami nie narzekają, ich stać!

  odpowiedz

  • 1 (7)

  max, w dniu 27-05-2022 00:35:15 napisał:

  zapewnijcie porządne emerytury a nie pierdoły by ich zamykać w pseudo domach i nich czerpać zyski

  odpowiedz

  • -1 (1)

  a, w dniu 27-05-2022 19:33:28 napisał:

  Idą wybory, rozdawnictwo czas zacząć.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)