Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

29 lipca 2021

Kolejny produkt wycofany. Tym razem chodzi o mąkę gryczaną

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Główny Inspektor Sanitarny informuje, że# firma Denver Food Sp. z o. o. powiadomiła organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej o wycofaniu produktu pn. Mąka gryczana biała bezglutenowa.

Zagrożenie:

W produkcie - Mąka gryczana biała bezglutenowa - konfekcjonowanym przez podmiot Denver Food Sp.
z o.o. stwierdzono obecność glutenu (próbka pobrana w ramach kontroli wewnętrznej przedsiębiorcy). Spożycie produktu przez osoby uczulone na gluten może wywołać u nich wystąpienie reakcji alergicznej.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: Mąka gryczana biała bezglutenowa 400 g i 1000 g

Numer partii: 010621 J

Data minimalnej trwałości: 23.04.2022

Producent: Denver Food Sp. z o.o., ul. Obwodowa 78, 84-240 Reda

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Producent – firma Denver Food sp. z o.o. rozpoczęła procedurę wycofania kwestionowanej mąki gryczanej białej bezglutenowej o masie netto 400 g i 1000 g wyprodukowanej w dniach 01.06 – 12.07.2021 r., data minimalnej trwałości 23.04.2022.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostały poinformowane o sprawie przez podmiot Denver Food Sp. z o. o. oraz monitorują proces wycofywania produktu z rynku.

Zalecenia dla konsumentów:

Produkt Mąka gryczana biała bezglutenowa 400 g i 1000 g o numerze partii: 010621 J, data minimalnej trwałości 23.04.2022, wskazany w komunikacie nie powinien być spożywany przez osoby z alergią na gluten/nietolerancją glutenu.

Materiał: GIS

fot. GIS fot. GIS

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Budowa magazynów
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)