Dziś mamy 26 listopada 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

20 października 2020

Konkurs na najlepszą inicjatywę. I miejsce dla Więcborka

fot. UM Więcbork

fot. UM Więcbork

Przez cały lipiec i połowę sierpnia 2020 roku w# więcborskim kościele realizowany był projekt „Zacznij od Bacha”, w ramach projektu „inicjuj z FIO 2.0” sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Inicjatorem projektu była grupa nieformalna „Bliżej kultury” z Więcborka, w której skład oprócz  lidera grupy Pani Barbary Szmidt wchodzili: Pani Patrycja Berezowska i Pan Krzysztof Komza. Patronem i wsparciem grupy zostało Stowarzyszenie „Kierunek Więcbork” z Panią Ludmiłą Piekałkiecz – Geruzel oraz Panią Magdaleną Starzecką.

W tegorocznym naborze do Operatora – Stowarzyszenia Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica – wpłynęło 95 wniosków o mikrodotację: 16 złożonych przez grupy nieformalne bez Patrona, 30 przez grupy nieformalne z Patronem oraz 49 wniosków młodych organizacji pozarządowych. Do oceny merytorycznej zakwalifikowały się 74 wnioski, z czego dofinansowanie otrzymało 30 wnioskodawców. Wśród nich znalazła się grupa nieformalna „Bliżej kultury” z Patronem Stowarzyszeniem „Kierunek Więcbork”.

W ramach projektu „Zacznij od Bacha” Pan Karol Szmidt organista więcborskiej parafii wykonał wiele znakomitych utworów organowych. Cykl prezentacji wzbogacony był również „słowem o muzyce” Ks. Łukasza Kucharskiego. Koncert finałowy muzyki organowej odbył się 15 sierpnia w uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej patronki więcborskiej parafii.

Realizowany w lipcu i sierpniu projekt zwiększył wśród mieszkańców Gminy Więcbork dostęp do kultury. Koncert finałowy można było zobaczyć również on-line. Kontakt z kulturą jest bardzo ważny i niestety w tym roku znacznie utrudniony w związku z pandemią COVID-19. Projekt pozwolił mieszkańcom gminy na obcowanie z kulturą w sposób bezpieczny, gdyż dostępna była ona lokalnie i nie wymagała wyjazdu do dużych aglomeracji. Przedsięwzięcie w innowacyjny sposób wzbogaciły ofertę kulturalną naszej gminy, gdyż nigdy wcześniej w Więcborku nie były organizowane koncerty organowe.

Projekt „Zacznij od Bacha” był wspaniale przyjęty przez lokalną społeczność, a jego wartość dostrzeżono również na wyższym szczeblu.

Dnia 19 października 2020r. Operator – Stowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica, dla inicjatyw z powiatów: brodnickiego, wąbrzeskiego, grudziądzkiego, chełmińskiego, świeckiego, tucholskiego, sępoleńskiego, nakielskiego, żnińskiego – wyłonił laureatów konkursu na najlepszą inicjatywę w ramach projektu „inicjuj z FIO 2.0”. W konkursie mogli wziąć udział realizatorzy działań w sferze pożytku publicznego, którzy otrzymali grant w ramach projektu „Inicjuj z FIO 2.0” w 2020 roku. Fiszki na najlepszą inicjatywę zostały ocenione przez dwóch niezależnych ekspertów. Najwyższą ilość punktów, a tym samym I miejsce otrzymało Stowarzyszenie „Kierunek Więcbork” z grupą nieformalną ,,Bliżej Kultury” z projektem pt.: „Zacznij od Bacha”.

Konkurs na najlepszą inicjatywę został zorganizowany, w celu wyłonienia i nagrodzenia tych inicjatyw, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju społeczności lokalnych, tzn. mają wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców oraz mogą być inspiracją do działań podejmowanych przez inne podmioty pozarządowe oraz grupy nieformalne. Cieszymy się, że więcborski projekt „Zacznij od Bacha” został oceniony najwyżej i jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w jego realizację!

Materiał: UM Więcbork 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Odchudzanie
Kanapa
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Terminale płatnicze
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Botox i kwas hialuronowy
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)