Dziś mamy 7 grudnia 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

26 października 2021

Kontrole po spisie powszechnym? Ośrodek Badań Regionalnych wyjaśnia

fot. archiwum

fot. archiwum

Wydawać by się mogło, że z 30 września skończył się# Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Nic bardziej mylnego. Skończył się spis zasadniczy w którym obowiązkowo udział powinien wziąć każdy mieszkaniec Polski. Od 12 listopada rozpocznie się badanie kontrolne po NSP2021. Jego realizacja wynika z Ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

Celem badania jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.

Kilka podstawowych informacji o badaniu:

 • badaniu podlega adres, ponieważ badanie opiera się na próbie mieszkań wylosowanych z ogółu zbadanych w spisie,
 • badaniu nie będą podlegać mieszkania zamieszkane wyłącznie przez cudzoziemców, osoby małoletnie, bezdomne, obiekty zbiorowego zakwaterowania, osoby spisane poza granicami Polski, pomieszczenia niebędące mieszkaniami, mieszkania w budynkach bez numeru mieszkania, mieszkania zbadane wielokrotnie tzn. kilkoma metodami;
 • badanie realizowane jest metodą wywiadu telefonicznego z osobą pełnoletnią, która w spisie zasadniczym pełniła rolę reprezentanta tzn. osoba, która zalogowała się do aplikacji spisowej lub była osobą pierwszego kontaktu podczas wywiadu realizowanego przez rachmistrza – ta osoba musiała podać dane o mieszkaniu i osobach w nim zamieszkujących;
 • badanie przeprowadzać będą ankieterzy statystyczni– numer z którego będą wykonywać połączenia to 22 828 88 88 – w przypadku nieodebrania połączenia przez respondenta – podobnie jak w spisie zasadniczym będzie wysyłany do respondenta SMS umożliwiający oddzwonienie do właściwego ankietera,
 • taki jak w spisie zasadniczym działać będzie infolinia – od poniedziałku do soboty będzie można zadzwonić pod numer 22 279 99 99 – dowiedzieć się czegoś więcej o badaniu bądź zweryfikować tożsamość ankietera statystycznego.

Udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy na mocy art. 27 Ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

Materiał: Małgorzata Górka - Kujawsko-Pomorski Ośrodek Badań Regionalnych

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  kaśka , w dniu 26-10-2021 16:41:07 napisał:

  Jest nas: 3 miliony radnych ,5 milionów zaradnych i 30 milionów bezradnych !

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Robert, w dniu 26-10-2021 20:34:41 napisał:

  Przez telefon,to możecie sobie konia zwalić dzwoniąc na 0700 . Chcecie spisu to po fatygujcie się sami i przyjdźcie porozmawiać i zobaczyć jak społeczeństwo żyje w coraz gorszych warunkach.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Olej Kujawski
8,99PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)