Dziś mamy 8 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

30 września 2022

Obradowali mroteccy radni. Kilka sprawozdań na sesji

fot. archiwum

fot. archiwum

W piątek, 30 września obradowali radny rady miejskiej w Mroczy.

Po otwarciu obrad i głosowaniem na przyjęciem ich porządku, radni zaapelowali, aby usunąć punkt dotyczący nadania nazwy dla hali widowiskowo-sportowej w Mroczy. Argumentowano to tym, że warto byłoby zasięgnąć opinii Gminnej Rady Sportu na temat nazwy. Projekt ten został ostatecznie zdjęty z porządku obrad. Dzisiejsza sesja obfitowała w sprawozdania. Przedstawiono informację z działalności biblioteki, ocenę stanu dróg na terenie gminy, sprawozdanie z wykonania budżetu za pierwsze półrocze tego roku czy informacje nt. kontroli, które przeprowadziła komisja rewizyjna. Wiele miejsca poświęcono na rozmowy o planowanej do realizacji drogowej na ulicy Piotra w Mroczy. Radni podjęli także kilka uchwał, m. in. tę zmieniającą budżet czy w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż i nabycie nieruchomości. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Mieszkaniec, w dniu 30-09-2022 21:06:42 napisał:

  No i co z ulicą Piotra?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Obserwatorka , w dniu 30-09-2022 21:24:58 napisał:

  Będzie remontowana, mają zacząć jeszcze w tym roku od chodników

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Józef, w dniu 01-10-2022 10:08:24 napisał:

  Tak się zastanawiam po co w Mroczy jest rada i radni !!! Wiadomo , że budżet układa burmistrz , za jego realizację odpowiada burmistrz , radni klepią zawsze budżet bez wnoszenia poprawek swoich , cały Wasz problem jako rady to to czy ptaki srają na przystanek i jak ma się nazywać hala . Dla kasy nie bo pieniądze marne , dla pozornej władzy , której i tak nie macie ?!!! PiS już kompletnie zabrał samodzielność samorządom , które mimo że w opozycji to i tak muszą robić tak jak Nowogrodzka każe ,później przyjeżdża Pan minister Pani poseł i dają na tekturze kasę , głupi ludzie zachwyceni , sołtys ze łzami w oczach mówi jacy są wspaniali i jacy to fachowcy tylko ,że radni u burmistrz zapomnieli powiedzieć , że to na tych dyktach ta kasa to jedna dziesiąta tego co państwo zabrało . Dali milion a zabrali 10 milionów w różnych podatkach i innych ograniczeniach drożyźnie !!!! Drodzy radni jak już tam jesteście to przekażcie społeczeństwu , że prąd podrożał tak bardzo bo spółki skarbu Państwa podniosły marże o 1000 procent !!!! PiS obwinia Unię za to , że nie ma węgla bo Unia kazała zamykać kopalnie , prawda jest taka , że za to dostaliśmy z Unii kolosalne pieniądze na wymianę źródeł ciepła i na zabezpieczenie energetyczne , gdzie są te pieniądze ? w 13 w 14 i innych daninach tylko po to żeby kupic wyborców a potem się nachapać

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Iza, w dniu 04-10-2022 16:02:38 napisał:

  Kiedy będą wypłaty dodatku węglowego w gminie Mrocza? Ktoś coś wie ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)