Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

30 września 2022

Obradowali mroteccy radni. Kilka sprawozdań na sesji

fot. archiwum

fot. archiwum

W piątek, 30 września obradowali radny rady miejskiej w Mroczy.

Po otwarciu obrad i głosowaniem na przyjęciem ich porządku, radni zaapelowali, aby usunąć punkt dotyczący nadania nazwy dla hali widowiskowo-sportowej w Mroczy. Argumentowano to tym, że warto byłoby zasięgnąć opinii Gminnej Rady Sportu na temat nazwy. Projekt ten został ostatecznie zdjęty z porządku obrad. Dzisiejsza sesja obfitowała w sprawozdania. Przedstawiono informację z działalności biblioteki, ocenę stanu dróg na terenie gminy, sprawozdanie z wykonania budżetu za pierwsze półrocze tego roku czy informacje nt. kontroli, które przeprowadziła komisja rewizyjna. Wiele miejsca poświęcono na rozmowy o planowanej do realizacji drogowej na ulicy Piotra w Mroczy. Radni podjęli także kilka uchwał, m. in. tę zmieniającą budżet czy w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż i nabycie nieruchomości. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Mieszkaniec, w dniu 30-09-2022 21:06:42 napisał:

  No i co z ulicą Piotra?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Obserwatorka , w dniu 30-09-2022 21:24:58 napisał:

  Będzie remontowana, mają zacząć jeszcze w tym roku od chodników

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Józef, w dniu 01-10-2022 10:08:24 napisał:

  Tak się zastanawiam po co w Mroczy jest rada i radni !!! Wiadomo , że budżet układa burmistrz , za jego realizację odpowiada burmistrz , radni klepią zawsze budżet bez wnoszenia poprawek swoich , cały Wasz problem jako rady to to czy ptaki srają na przystanek i jak ma się nazywać hala . Dla kasy nie bo pieniądze marne , dla pozornej władzy , której i tak nie macie ?!!! PiS już kompletnie zabrał samodzielność samorządom , które mimo że w opozycji to i tak muszą robić tak jak Nowogrodzka każe ,później przyjeżdża Pan minister Pani poseł i dają na tekturze kasę , głupi ludzie zachwyceni , sołtys ze łzami w oczach mówi jacy są wspaniali i jacy to fachowcy tylko ,że radni u burmistrz zapomnieli powiedzieć , że to na tych dyktach ta kasa to jedna dziesiąta tego co państwo zabrało . Dali milion a zabrali 10 milionów w różnych podatkach i innych ograniczeniach drożyźnie !!!! Drodzy radni jak już tam jesteście to przekażcie społeczeństwu , że prąd podrożał tak bardzo bo spółki skarbu Państwa podniosły marże o 1000 procent !!!! PiS obwinia Unię za to , że nie ma węgla bo Unia kazała zamykać kopalnie , prawda jest taka , że za to dostaliśmy z Unii kolosalne pieniądze na wymianę źródeł ciepła i na zabezpieczenie energetyczne , gdzie są te pieniądze ? w 13 w 14 i innych daninach tylko po to żeby kupic wyborców a potem się nachapać

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Iza, w dniu 04-10-2022 16:02:38 napisał:

  Kiedy będą wypłaty dodatku węglowego w gminie Mrocza? Ktoś coś wie ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Budowa hal
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)