Dziś mamy 9 lutego 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

29 listopada 2022

Policjanci odwiedzili uczniów. Pogadanki profilaktyczne w szkole

fot. powierzone

fot. powierzone

Tematy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz demoralizacją nieletnich, omówili podczas spotkania w# Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kosowie, policjanci. Profilaktyką objęto wszystkie dzieci uczęszczające do placówki.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy, st. sierż. Piotr Lewczyk oraz asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy, odwiedzili uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kosowie. Mundurowi prowadzili pogadanki profilaktyczne, których tematyka dostosowana była do wieku odbiorców.

Z młodszymi uczniami rozmawiał dzielnicowy. Policjant przypominał znaczenie znaków drogowych. Mówił także o tym, jak powinien zachowywać się na drodze pieszy. Przypomniał ważną rolę elementów odblaskowych i zachęcał, by dzieci nosiły na odzieży i plecakach świecące zawieszki. Uczniowie dowiedzieli się również, jak wystrzegać się niebezpieczeństw związanych z wizytami osób nieznajomych.

Młodzieży z klas starszych asp. Wrzeszcz przypominała o przepisach regulujących odpowiedzialność prawną nieletnich, omówiła czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy. Nie zabrakło też informacji, na temat tego, w jakich sytuacjach czynności w sprawie nieletniego podejmuje Policja, a kiedy zachowanie nieletnich ocenia sąd.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Walentynki inne niż wszystkie. Pomysły na miłą niespodziankę

Zwyczaj obchodzenia walentynek został zapoczątkowany w średniowiecznej Europie. Niegdyś 14 lutego był dniem, #w którym rycerze na dworze angielskim odnawiali przysięgi wierności wobec swoich wybranek. Obecnie walentynki to doskonała okazja do celebrowania miłości. Zakochani obdarowują się drobnymi upominkami i spędzają wspólne chwile na romantycznych randkach. A co gdyby tak w tym roku zrobić coś kompletnie innego, wykorzystując to, co oferuje nam dzisiejsza technologia? Przedstawiamy 3 pomysły na nietypowe randki z technologią w tle!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)