Dziś mamy 8 grudnia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

15 marca 2023

Przewrócone drzewo przyczyną wypadku. Poszkodowani przetransportowani do szpitala

fot. JRG Wągrowiec, OSP Skoki

fot. JRG Wągrowiec, OSP Skoki

14 marca br. ok. godziny 21:40 do Stanowiska Kierowania# Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie, z informacją o powalonym drzewie, w które uderzył nadjeżdżający samochód osobowy. Zgłaszający poinformował, że do zdarzenia doszło w miejscowości Roszkówko na drodze w kierunku Chociszewa, gmina Skoki.

Po przyjeździe straży pożarnej na miejsce zdarzenia okazało się, że pojazdem osobowym, który uderzył w drzewo podróżowały trzy osoby, z których jedna jest nieprzytomna, a pozostałe dwie z ogólnymi potłuczeniami ,również potrzebują natychmiastowej pomocy medycznej.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym do czasu przyjazdu Zespołów Ratownictwa Medycznego. Medycy przejęli poszkodowanych, a następnie zabezpieczyli medycznie w celu przetransportowania do szpitala.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję strażacy przystąpili do usuwania powalonego drzewa z drogi, a także usunęli pozostałości rozbitego pojazdu.

Uszkodzony pojazd został przemieszczony poza drogę. Na czas prowadzonych działań droga powiatowa była całkowicie zablokowana. W działaniach udział brały zastępy PSP i OSP.

Materiał: ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP w Wągrowcu

Oceń artykuł: 5 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • -4 (4)

  Beg, w dniu 16-03-2023 07:05:28 napisał:

  Dzie to je ? Bez Navigatora tam nie polete co by szkody zobaczyć

  odpowiedz

  • 3 (7)

  jan, w dniu 16-03-2023 09:24:22 napisał:

  Dziwię się, że nikt nie usuwa starych drzew rosnących blisko szosy.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  kierowca, w dniu 16-03-2023 11:05:42 napisał:

  do decydentow zycie ludzkie nic nie znaczy wazniejszy jest kotek

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 16-03-2023 21:24:11 napisał:

  Gdzie to jest?

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Anonim, w dniu 16-03-2023 21:27:24 napisał:

  j...ć P.S

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Dorota, w dniu 17-03-2023 06:56:17 napisał:

  Dobrze,że to spruchniałe drzewo nie spadło centralnie na środek auta,wtedy by mogło być kiepsko. Mam nadzieję,że osoby uczestniczące w wypadku szybko wrócą do zdrowia. Powinni regularnie np. na jesień, sprawdzać drzewa przy drogach. Spróchniałe drzewa to ogromne niebezpieczeństwo.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Puchar Tymbarku. Trwają zapisy uczniów do turnieju piłkarskiego

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału# w turnieju o Puchar Tymbarku. Przedsięwzięcie skierowane jest do młodych, aktywnych miłośników piłki nożnej, którzy chcą aktywnie spędzać czas i rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Zapisy trwają do 31 stycznia 2024 roku. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody. Wydarzenie jest objęte patronem Ministra Edukacji i Nauki.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)
0

Innowacyjny projekt cyfrowy. Wzmocnienie bezpieczeństwa żywności

Jesteś przedsiębiorcą z branży spożywczej? Pracujesz przy# kontroli przedsiębiorców? A może po prostu jesteś świadomym konsumentem, któremu zależy, żeby żywność była bezpieczna? „System powiadamiania o wprowadzeniu do obrotu żywności prozdrowotnej (SPOŻ)” to innowacyjny projekt, który wspiera wszystkich uczestników rynku spożywczego.

(czytaj więcej)