Dziś mamy 24 września 2021, piątek, imieniny obchodzą:

01 sierpnia 2021

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

Ślub może być okazją do działań charytatywnych. Podczas planowania uroczystości można zwrócić się do gości z prośbą o to, żeby nie kupowali kwiatów tradycyjnie wręczanych przy składaniu życzeń, a w zamian za to wzięli udział w zbiórce na wybrany szczytny cel.

Najlepiej poinformować o tym już w zaproszeniu ślubnym - wówczas rodzina i przyjaciele nie będą zaskoczeni widokiem osoby z puszką kwestarską i będą mogli odpowiednio się przygotować. Zbiórka ślubna to nie tylko pomoc dla potrzebujących, ale także kolejny piękny element tego wyjątkowego dnia. Ślubne zbiórki charytatywne to naszym zdaniem świetny pomysł, który warto promować. Dlatego od kilku lat prowadzimy akcję skierowaną do nowożeńców pod hasłem „Zaproś na ślub Świętego Mikołaja”, w ramach której pomagamy zdolnym dzieciom i młodzieży z niezamożnych rodzin z całej Polski. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Goście zaproszeni na ślub bardzo pozytywnie odbierają organizacje takich zbiórek, ponieważ dzięki nim nie muszą szukać odpowiednich upominków dostosowanych do gustu młodej pary ani przynosić do kościoła nieporęcznych bukietów kwiatów, które za kilka dni i tak zwiędną. Akcja „Zaproś na ślub Świętego Mikołaja” to doskonały przykład na to, że ślub może mieć także wymiar charytatywny. Dzięki tej akcji nowożeńcy mogą podzielić się swoim szczęściem z potrzebującymi.

- W tym specjalnym dniu, chcieliśmy się podzielić naszym szczęściem również z potrzebującymi, dla których ta pomoc zaowocuje w przyszłości - powiedzieli Agata i Jacek, którzy podczas swojego ślubu zorganizowali zbiórkę na rzecz podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja.

- W dniu, w którym symbolicznie rozpoczęliśmy wspólne życie, chcieliśmy dać od siebie światu odrobinę dobra. Wiemy, że byliśmy uprzywilejowani, otrzymując od losu możliwość wielostronnego wykształcenia. Ponieważ oboje doceniamy wartość edukacji, chcieliśmy podarować podobną szansę na rozwój jednemu z podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja, która wspiera utalentowane, pełne pasji dzieci z mniej zamożnych rodzin – dodaje kolejna para nowożeńców - Małgorzata i Michał.

- Jeśli planujesz ślub, zgłoś się do nas, pomożemy ci przeprowadzić kwestę charytatywną. Z doświadczenia wiemy, że najczęściej dzięki jednej ślubnej zbiórce udaje nam się ufundować całoroczne stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny. Ślub to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu, a dodatkowy element w postaci zbiórki, uczyni go jeszcze piękniejszym – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Materiał: InfoWire.pl

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Jadalnia / pokój dzienny
Żel UV 5ml
7,50PLN
Deska elewacyjna
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Budowa domu pod klucz
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
0

Dzień Bez Samochodu. Zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

Zdarza Ci się narzekać, że masz za mało czasu na czytanie, oglądanie filmów, albo# załatwianie spraw urzędowych? Jeśli dodatkowo jesteś kierowcą – mamy dla Ciebie dobrą radę. Dziś, w Dzień Bez Samochodu, zostaw auto w garażu i nadrób zaległości!

(czytaj więcej)
0

Służy w lekkiej piechocie, a jego żywiołem jest woda

Na co dzień jest dowódcą plutonu ogniowego w 82# batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu. Poza tym ppor. Jarosław Wengierski od dziecka trenuje sporty wodne, w których odnosi liczne sukcesy. Ostatnie lata to starty w zawodach smoczych łodzi, które stają się coraz bardziej popularne w kraju i na świecie.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)
0

Domek do ogrodu na jesień. Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Jesień w ogrodzie i na działce kojarzy się z porządkami.# Zanim wygodnie rozsiądziemy się w fotelu ciesząc się ciepłym wrześniowym słońcem, dobrze jest poświecić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Z pewnością usprawni je dobra organizacja, odpowiednie narzędzia i akcesoria oraz domek ogrodowy, czyli miejsce, w którym zawsze można trzymać wspomniane rzeczy pod ręką. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przez zakupem domku, który jest zrobiony z tworzywa sztucznego.

(czytaj więcej)