Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

03 października 2022

"Świeć przykładem". Policyjna akcja w trosce o bezpieczeństwo

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

W weekend policjanci z Nakła rozpoczęli akcję # „Świeć przykładem”, ukierunkowaną na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Inaugurując akcję, funkcjonariusze zachęcali do noszenia świecących elementów i rozdawali kamizelki odblaskowe.

W minioną sobotę (1.10.22) policjanci nakielskiego referatu ruchu drogowego rozpoczęli akcję informacyjno-edukacyjną pn.: „Świeć przykładem”, której głównym celem jest uświadamianie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych i jak znaczący wpływ mają one na bezpieczeństwo.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pieszy musi być wyposażony w elementy odblaskowe, kiedy przemieszcza się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Za lekceważenie tego obowiązku grozi mandat karny, jednak nie groźba mandatu powinna skłaniać pieszych do noszenia odblasków, a troska o własne bezpieczeństwo. Ważne, by również rowerzyści byli widoczni na trasach, szczególnie teraz w okresie jesiennym, kiedy szybko zapada zmrok.

Nakielscy policjanci rozpoczynając akcję „Świeć przykładem”, rozdawali kamizelki odblaskowe zakupione ze środków Starostwa Powiatowego i zachęcali, by nosić elementy odblaskowe zawsze po zmroku, także w tych miejscach, gdzie nie jest to wymagane przepisami.

materiał: kom. Justyna Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 14 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)