Dziś mamy 8 grudnia 2022, czwartek, imieniny obchodzą:

18 listopada 2022

Utwory poetyckie i podróż po Polsce. Wyjątkowy dzień

fot. powierzone

fot. powierzone

Czwartek 10 listopada był w Szkole Podstawowej w Witosławiu wyjątkowym dniem, gdyż obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej i odśpiewaliśmy hymn państwowy.

Później uczniowie usłyszeli kilka słów na temat burzliwej historii naszego kraju, zastanawiali się nad tym, co oznacza słowo niepodległość i mówili, z czym kojarzy im się słowo Polska. Posłuchali też utworów poetyckich z muzyką i malowniczymi krajobrazami w tle,  zaprezentowanych przez koleżanki z VI klasy. Dowiedzieli się, co ciekawego można zobaczyć w naszej ojczyźnie i ... wyruszyli w podróż po Polsce. Odwiedzając kolejne regiony (prezentowane przez poszczególne klasy), podziwiali m.in. tańce góralskie, odpoczywali pod mazowiecką wierzbą, dowiedzieli się, jak zrobić kluski śląskie, smakowali poznańskie rogaliki, słuchali relaksującego szumu Morza Bałtyckiego, przekonali się, jakie ryby żyją w mazurskich jeziorach, rozwiązywali krzyżówkę dotyczącą Małopolski , a także sprawdzili, jakie atrakcje turystyczne czekają na nich na Kujawach.

To był bardzo pouczający dzień.

Materiał: Anna Nowakowska 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nadzieje polskich kibiców. Dzisiaj Polska zagra z Meksykiem

Rozpoczęcie mundialu rozpaliło nadzieje polskich kibiców. Sukces w meczu towarzyskim z Chile (1:0) dodał optymizmu #przed dzisiejszym spotkaniem z Meksykiem.

(czytaj więcej)
0

Jaja dla urody. Naturalne sposoby na piękną skórę i włosy

Jajko to produkt ceniony w diecie, ale nie musi służyć wyłącznie# jako jedzenie. Już od starożytności znane są bowiem także jego właściwości kosmetyczne, a szczególnie zbawienny wpływ na skórę, paznokcie i włosy.

(czytaj więcej)
0

Mundial na dwa sposoby. Pytania do hiszpańskiego trenera

Mundial zaczęliśmy na dwa zupełnie różne sposoby. Reprezentacja Polski #od antyfutbolu w meczu z Meksykiem, w którym co prawda udało się wywalczyć punkt, ale murowaniem własnej bramki i graniem „lagą na Roberta” nie rozkochaliśmy w sobie koneserów dobrego futbolu. Hiszpanie z kolei zagrali mecz idealny, pokonując Kostarykę 7:0 i dominując pod każdym względem. Co mamy zrobić, żeby kiedyś zagrać w podobny sposób? Rady szukamy u hiszpańskiego trenera, który od siedmiu lat uczy futbolu polskie dzieci.

(czytaj więcej)
0

Co wartościowego jeść rano? Śniadaniowe grzechy Polaków.

Z przeprowadzanych badań wynika, że Polacy cenią sobie śniadania i traktują je jako najważniejszy posiłek dnia. #Z pewnością nie bez znaczenia jest to, że ich spożywanie jest coraz częściej promowane przez media oraz specjalistów od żywienia.

(czytaj więcej)