Dziś mamy 24 października 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

21 września 2021

Wypadek z udziałem 31 dzieci! Autobus wpadł do rowu

fot. KM PSP Toruń

fot. KM PSP Toruń

20 września 2021 roku doszło do wypadku drogowego z udziałem 31 dzieci i 6 osób dorosłych#, w tym 5 opiekunów oraz kierowca autokaru w Wytrębowicach pod Toruniem.

Zgłoszenie Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu otrzymała o godzinie 10.13 i jak wynikało z informacji, autokar wypadł z drogi i wpadł do rowu. Na miejsce natychmiast zadysponowano wszystkie służby ratunkowe.

Udział w działaniach brało 7 zastępów straży pożarnej, 7 Zespołów Ratownictwa Medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, motoambulans oraz 4 radiowozy.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozpoznaniu stanu medycznego wszystkich osób biorących udział w wypadku, udzielenie pomocy przedmedycznej poszkodowanym, zabezpieczenie lądowania śmigłowca LPR oraz zabezpieczeniu nasypu, aby autokar nie zsunął się ze skarpy - poinformował kpt. mgr inż. Przemysław Baniewski - Ofocer Prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.

Ranne zostały 4 osoby dorosłe z obrażeniami kończyn dolnych, a 31 dzieci przebadano na miejscu, a 14 z nich przetransportowano do szpitali w Toruniu, Bydgoszczy, Chełmnie, Chełmży i Grudziądzu - dodał kpt. mgr inż. Przemysław Baniewski.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Cytryna
3,99PLN
Budowa hal
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)