Dziś mamy 1 lipca 2022, piątek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2022

ZUS wypłacił kolejną transzę 500 plus. Rodzice otrzymali 240 mln zł

fot. pixabay

fot. pixabay

We wtorek, 21 czerwca rodzice otrzymali z ZUS-u prawie 240 mln zł w ramach nowego okresu świadczeniowego "500 plus". W sumie na konta uprawnionych trafiło łącznie 2,7 mld zł.

Od lutego ruszył nabór wniosków o 500 plus na nowy okres świadczeniowy, trwający od
1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. Tylko na nowy okres uprawnieni opiekunowie w całym kraju złożyli 4,1 mln wniosków dotyczących 6,3 mln dzieci, zaś w województwie kujawsko-pomorskim ponad 219 tys. wniosków na 331 tys. dzieci. W sumie na konta rodziców trafiło łącznie 2,7 mld zł, w regionie około 145,3 mln zł - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Rodzice i opiekunowie mogą ubiegać się z ZUS-u o świadczenie 500 plus na dzieci do 18 roku życia. Wniosek o świadczenie wychowawcze jest elektroniczny. Można go złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Rodzice, którzy mają PESEL, mogą także przesłać wniosek do ZUS przez portal Empatia lub swój bank. ZUS wypłaca 500 plus wyłącznie na rachunki bankowe.

Możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną to przede wszystkim ogromna wygoda dla rodziców. Sami oni decydują kiedy wysłać wniosek: rano, w południe czy wieczorem.
Dzięki elektronizacji mogą starać się o środki z programu także w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe.

Każdy rodzic ma stały termin płatności, który może sprawdzić na PUE ZUS. Termin płatności został przydzielony automatycznie i będzie obowiązywał przez cały okres, na który zostało przyznane świadczenie wychowawcze. Kolejne terminy wypłat to 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20
i 22 dzień miesiąca. W przypadku, gdy płatność wypada na dzień wolny od pracy, środki zostaną przekazana dzień wcześniej.

Ważne!
Rodzice, którzy nie złożyli jeszcze wniosku na okres świadczeniowy 2022/2023 mają na to czas tylko do końca czerwca 2022 r. Jeśli wniosek złożą później, to stracą część pieniędzy, bo prawo do 500 plus będzie przyznane od miesiąca, w którym wpłynie dokument. Wyjątek stanowią rodzice, którym urodziło się dziecko. Oni mają trzy miesiące na złożenie wniosku. Jeżeli zrobią to w ciągu trzech miesięcy od dnia narodzin, otrzymają świadczenie z wyrównaniem – wyjaśnia rzeczniczka.

Materiał: Krystyna Michałek regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie kujawsko-pomorskim

Oceń artykuł: 0 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (8)

  STOP ZLODZIEJOOOM, w dniu 22-06-2022 10:19:59 napisał:

  Złodzieje okradają uczciwie pracujących ludzi

  odpowiedz

  • 6 (8)

  M, w dniu 22-06-2022 13:14:44 napisał:

  "Pińcet " + tylko dla pracujących. Dawanie wszystkim powoduje zwis rąk.

  odpowiedz

  • 4 (6)

  pisinflacja w natarciu, w dniu 22-06-2022 13:46:22 napisał:

  "dadzą pińcet, a wyciągną 1600, żeby im jeszcze na premie co im się należy starczyło, ale ciemny lud to kupi i dalej będzie na złodziejski pis głosować, a potem jak powiedział morawiecki zap)(*&alaj za miskę ryżu i jescze ci powiedzą, że oni coś dają... nosz kwa ręce opadają

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ja, w dniu 23-06-2022 11:39:34 napisał:

  500 para butów ha ha

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Basia, w dniu 23-06-2022 12:28:57 napisał:

  Niedługo będzie 700 i możecie nam zazdrościć. My z konkubinem wyciągamy ponad 7tysięcy miesięcznie a nie pracujemy nawet jednego dnia w miesiącu. A wy co tu robicie? Won od komputera pracować na moje socjalne! AHAHAHAHAHA!

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Z internetu , w dniu 23-06-2022 13:41:49 napisał:

  Dawno temu....... W życiu bym nie poszedł do roboty za 2 tyś. na rękę. Żyję z konkubinatu, w tym 3 dzieci, jedno chyba moje. Ona zarejestrowana oczywiście jako samotna matka. Full socjal - czynsz MOPS płaci, 2 tony węgla z MOPS na zimę, ale sprzedaliśmy po 500 zeta za tonę - po co mi jak i tak mam darmo prąd z klatki schodowej. Żarcia tyle, że zjeść się nie da - makaron, cukier, ryż sprzedajemy znajomym, bo sklepy nie chcą - jest opisane "pomoc społeczna - nie na sprzedaż". Dzieci mają ciuchy z darów - wszystko nówki, jedzenie w szkole darmo. Na wakacje "pod gruszą" dzieci z pomocy społecznej dostały po 700zł, łącznie 2100 zł - kupiłem se nową komórkę: full wypas. Kredyty mam wszędzie gdzie dali, nigdzie nie spłacam - mogą mi skoczyć - komornik nie ma mi co zabrać :-) a zresztą jakby co to konkubina z dziećmi robi takie przedstawienie, że urzędnicy przy dziennikarzach muszą nas jeszcze przepraszać. Tak się pomału żyje :-) :-) dobrze. Tylko trzeba pogłówkować. Kablówkę mam darmo - wkłułem się w kabel na sieni - tak że od rana piwko, papierosek i Eurosport. No - nie będę wam dłużej przeszkadzał - bierzcie się do roboty, bo ktoś musi zarobić na nas biednych, pokrzywdzonych przez los...........

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Ramka na 4 zdjęcia
39,90PLN 27,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Wakacje z psem i kotem. Jak dbamy o pupila w podróży?

Zaczęły się wakacje, okres relaksu i miłych chwil z rodziną i przyjaciółmi,# do których bez wątpienia zaliczamy nasze czworonogi. Ogólnopolskie badanie ,,Wyjazdy urlopowe Polaków a opieka nad zwierzętami” zrealizowane na zlecenie firmy Mars Polska pokazuje, jak polscy opiekunowie psów i kotów organizują opiekę nad swoimi czworonogami, planując wyjazdy wypoczynkowe. Okazuje się, że podczas wakacyjnych podróży częściej towarzyszą nam psy, a 68% ich opiekunów jest bardziej szczęśliwych, gdy spędza urlop ze swoim ulubieńcem. Z kolei koty w większości zostają w domach, ponieważ źle znoszą podróż (79%) i zmianę otoczenia (78%).

(czytaj więcej)