Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

04 października 2022

Motocyklista jechał bez uprawnień. Teraz poniesie konsekwencje

fot. archiwum

fot. archiwum

Wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów to konsekwencje #dla motocyklisty, który bez prawa jazdy ruszył w trasę. Decyzję w sprawie mieszkańca nakielskiej gminy podejmie sąd.

Przemieszczający się motocyklem 18-latek został skontrolowany przez patrolowców w jednej z podnakielskich wsi. Po weryfikacji personaliów kierującego w policyjnych systemach, szybko wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma wymaganych uprawnień do prowadzenia motocykla.

Zgodnie z obowiązującym przepisami konsekwencje, jakie ponosi sprawca wykroczenia jazdy bez wymaganych uprawnień, są srogie. Decyzję w stosunku do takiego kierowcy podejmuje zawsze sąd, który obligatoryjnie nakłada na niego zakaz prowadzenia pojazdów nie mniej niż na 6 miesięcy. Przewidziana przepisami kara to: areszt, ograniczenie wolności albo grzywna nie niższa niż 1500 złotych.

Z takimi właśnie konsekwencjami liczyć musi się skontrolowany przez funkcjonariuszy 18-latek. Mieszkaniec nakielskiej gminy niebawem usłyszy zarzuty, a wniosek o jego ukaranie policjanci skierują do sądu.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  Jaga, w dniu 05-10-2022 08:44:22 napisał:

  Kochane redachtorki. Trzy razy przeczytajcie przed publikacją. Zakaz jazdy na 6 miechów a później szalej dusza piekła ni ma. Toż facio nie ma ponoć prawa jazdy.

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Dj, w dniu 05-10-2022 16:21:00 napisał:

  Co najważniejsze wyłączyć to komentowanie!!!

  odpowiedz

  • 1 (3)

  qwe, w dniu 05-10-2022 17:14:36 napisał:

  większość sokołów nie ma prawka na motorek a lataja,2-3 z przodu może ma

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (3)

  As, w dniu 05-10-2022 21:17:13 napisał:

  Z Sokołów maja wszyscy prawko

  odpowiedz

  • 0 (0)

  P , w dniu 08-10-2022 22:26:00 napisał:

  Nic się nie stalo

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotobraz 30x40
52,00PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Budowa magazynów
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Konstrukcje stalowe
Fotokalendarze A3
35PLN
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)