Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

10 maja 2023

Cel został zrealizowany. Tarpan awansował do V ligi!

Trzech punktów w meczu z Wdą II Świecie potrzebował Tarpan Mrocza, aby na pięć kolejek przed #końcem rozgrywek świętować awans do ligi okręgowej. Cel udał się zrealizować w znakomitym stylu.

W 25. kolejce rozgrywek piłkarskich A – klasy Tarpan Mrocza podejmował na własnym boisku Wdę II Świecie. Zwycięstwo w tym spotkaniu, niezależnie od wyników innych spotkań w grupie I, dawało awans podopiecznym Damiana Ejankowskiego do ligi okręgowej. A dokonanie tego przed własną publicznością jeszcze potęgowało poczucie tego, że to już ten czas, ta kolejka!. Mroteccy piłkarze zgodnie z tym co prezentują praktycznie przez cały ten sezon, od pierwszego gwizdka przejęli inicjatywę, będąc stroną przeważającą. I bardzo szybko zaczęli realizować plan na ten mecz. Już w 4. minucie pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Aleksander Karbowski, wywołując duży wybuch radości wśród zgromadzonych na trybunach kibiców, którzy pomimo padającego deszczu, jak zwykle nie zawiedli i wspierali swój zespół. Radość z takiego stanu rzeczy trwała zaledwie nieco ponad kwadrans, kiedy to dość niespodziewanie, goście doprowadzili do wyrównania. Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy, więc postawienie kropki nad i w kwestii uzyskania awansu już po tym meczu stanęło pod znakiem zapytania. Druga część gry rozwiała jednak wszelkie wątpliwości. Padający deszcz, który towarzyszył zespołom przez cały mecz, zdawał się nie wpływać na miejscowych piłkarzy, którzy co rusz, niepokoili defensywę gości. W 51. minucie po raz drugi Tarpan wyszedł na prowadzenie, dzięki bramce zdobytej przez Krystiana Borna. Kapitan mroteckiego zespołu dał sygnał do ataku, a w sukurs koledze przyszli pozostali zawodnicy. Nie było zatem mowy o powtórce sytuacji z pierwszej połowy i z każdą kolejną minutą, miejscowi udowadniali, że awans do ligi okręgowej im się po prostu należy. Kolejno na listę strzelców wpisali się: Marcin Kosmela, który zanotował dublet, a także Sebastian Pazderski i Kacper Wydrzyński. Na trybunach, a także na ławce rezerwowych Tarpana zapanowała euforia. Gospodarze przypieczętowali awans do ligi okręgowej! I to w najlepszym możliwym stylu. A jakby tego było mało, to po kilku miesiącach leczenia kontuzji, na murawie w 70. minucie meczu zameldował się Paweł Kanik.

Tuż po meczu odbyła się feta, na której kibice wraz z piłkarzami i działaczami świętowali sukces mroteckiej piłki, która po 27 latach wraca do gry na poziomie V ligi. Tarpan od nowego sezonu będzie również najwyżej grającym w klubowej piłce zespołem z powiatu nakielskiego.

Tarpan Mrocza – Wda II Świecie 6:1 (1:1)

Bramki dla Tarpana: Marcin Kosmela 2, Aleksander Karbowski, Krystian Born, Sebastian Pazderski, Kacper Wydrzyński