Dziś mamy 4 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

22 marca 2024

Zaprezentowały się dwie grupy teatralne. Przedstawienia pełne niespodzianek

fot. Paweł Kowalski MGOKiR

fot. Paweł Kowalski MGOKiR

Międzynarodowy Dzień Teatru odbył się #w Mroteckiej MocArt Stara Siłownia 21 marca 2024 r. To wyjątkowe spotkanie teatralne, podczas którego publiczność otrzymała sporą dawkę poezji i teatru. Tego wieczoru zaprezentowały się dwie grupy teatralne, z których pierwszą byli utalentowani młodzi adepci sztuki scenicznej Bajzel w Kulturze.

Historia tego zespołu sięga roku 2005, kiedy to powstał z inicjatywy pani Kamili Łącznej, ówczesnej dyrektorki MGOKiR w Mroczy. Od tamtej pory sztuka teatralna stała się istotną częścią lokalnej społeczności, dzięki pasji i zaangażowaniu grupy kreatywnych osób, a także pracy animatora, Justyny Misterkiewicz. Zespół skupia dzieci i młodzież w wieku od 9 do 20 lat, które zjednoczone są wspólną pasją do sztuki oraz dążeniem do jej tworzenia i odkrywania. Ich przedstawienia są pełne niespodzianek i spontanicznej kreatywności, a każde z nich jest niepowtarzalne.

Na scenie pojawiła się także druga grupa teatralna, Teatr Improwizowany PARNO Impro, który zaskakuje publiczność swoimi długimi formatami teatralnymi oraz krótkimi grami komediowymi opartymi na improwizacji. Ta wybuchowa mieszanka to: Mila Marach, Paweł Przybyła, Michał Szałkowski oraz Karolina Żmuda-Trzebiatowska. Przed każdym występem hasło "3...2...1... PARNO!" zapowiadało publiczności, że to właśnie ona będzie miała wpływ na miejsce, bohaterów i wyjątkowość akcji na scenie.

Występy obu grup teatralnych były pełne emocji, wyobraźni i niezapomnianych chwil dla widzów, którzy mieli okazję doświadczyć magii teatru w najczystszej formie.

Z grupy teatralnej "Bajzel" wystąpili: Martyna Górak, Antosia Dzieszka, Wiktoria Błaszczyńska, Zuzanna Błaszczyńska, Apolonia Leks, Ania Górecka, Pola Gill, Amelia Kont, Zosia Kobylarz, Maja Marciniak, Alicja Gondek, Ignacy Gajos, Julia Marciniak, Natalia Gondek, Agata Pokojska, Natalia Nagórska, Lena Kaczmarek.

To wydarzenie nie tylko bawiło, ale także ukazywało potencjał oraz znaczenie sztuki w lokalnej społeczności.

Organizatorzy byli mile zaskoczeni tak wysoką frekwencją publiczności i dziękują za tak miłe przyjęcie i aktywne uczestnictwo w kreowaniu rzeczywistości teatralnej.

Gości witała Małgorzata Papała, dyrektor MGOKiR w Mroczy.

Źrodło: Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

233. rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Święto Narodowe

Ustawa Rządowa z 3 Maja 1791 roku była pierwszą #w nowożytnej Europie i drugą na świecie – po Stanach Zjednoczonych - konstytucją. Uchwalona przez Sejm Czteroletni miała zapewnić Polsce niezależność oraz umożliwić rozwój polityczny, społeczny i gospodarczy. Choć obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była ogromnym osiągnięciem narodu polskiego.

(czytaj więcej)
0

Przepis na syrop z lilaka. Właściwości przeciwzapalne i przeciwwirusowe

Dość wcześnie w tym roku zakwitł lilak pospolity#, zwany przez wielu bzem. Roślina cechuje się wyjątkowym zapachem. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że posiada ona wiele właściwości leczniczych.

(czytaj więcej)
0

Wspomnienie św. Floriana. Oddał życie za wiarę

4 maja kościół katolicki wspomina św. Floriana#, patrona strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy, oraz Krakowa, Chorzowa, Bystrzycy Kłodzkiej, Żnina oraz Górnej Austrii i Linzu. Według tradycji był rzymskim oficerem, który stanął w obronie prześladowanych chrześcijan.

(czytaj więcej)
0

Ocena jakości powietrza w naszym regionie. Raport za miniony rok

Wypełniając obowiązek wynikający# z art. 89 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. 2024 poz. 54), Główny Inspektor Ochrony Środowiska wykonał ocenę jakości powietrza za rok 2023 i na jej podstawie dokonał klasyfikacji stref w województwie kujawsko-pomorskim.

(czytaj więcej)