Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

04 września 2023

Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Spotkanie uczniów z wychowawcami

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

4 września 2022 roku uczniowie na terenie całej Polski uroczyście przywitali #rok szkolny 2023/2024.

Pierwsze uroczystości w Gminie Mrocza rozpoczęły się już o 8:30 w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, gdzie wśród zaproszonych gości uczestniczył Pełniący Funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Odrobiński, a także w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, gdzie udział brała m.in. Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza –Renata Jesionowska – Zawieja oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy - Łukasz Piotrowski.

Na początku każdej z inauguracji wprowadzony został sztandar szkoły. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali również hymn państwowy. Następnie uczniowie oraz zaproszeni goście przywitani zostali przez dyrektorów placówek, którzy oficjalnie ogłosili rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Po częściach oficjalnych uroczystości, uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

Przedostatnia uroczystość odbyła się o godzinie 10:00 w Technikum Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Mroczy, gdzie władze samorządowe Gminy Mrocza reprezentował również Pełniący Funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Odrobiński oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy - Jarosław Okonek.

Ostatnia z dzisiejszych uroczystości odbędzie się o godzinie 14:00 w Niepublicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w szkołach.

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)