Dziś mamy 25 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

04 września 2023

Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. Spotkanie uczniów z wychowawcami

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

4 września 2022 roku uczniowie na terenie całej Polski uroczyście przywitali #rok szkolny 2023/2024.

Pierwsze uroczystości w Gminie Mrocza rozpoczęły się już o 8:30 w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy, gdzie wśród zaproszonych gości uczestniczył Pełniący Funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Odrobiński, a także w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Witosławiu, gdzie udział brała m.in. Sekretarz Miasta i Gminy Mrocza –Renata Jesionowska – Zawieja oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy - Łukasz Piotrowski.

Na początku każdej z inauguracji wprowadzony został sztandar szkoły. Wszyscy zgromadzeni odśpiewali również hymn państwowy. Następnie uczniowie oraz zaproszeni goście przywitani zostali przez dyrektorów placówek, którzy oficjalnie ogłosili rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Po częściach oficjalnych uroczystości, uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

Przedostatnia uroczystość odbyła się o godzinie 10:00 w Technikum Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Mroczy, gdzie władze samorządowe Gminy Mrocza reprezentował również Pełniący Funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Odrobiński oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy - Jarosław Okonek.

Ostatnia z dzisiejszych uroczystości odbędzie się o godzinie 14:00 w Niepublicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia „KMK KOS” w Kosowie.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w szkołach.

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chroń się przed zatruciem. Nie zamrażaj raz rozmrożonych lodów

Kto z nas nie lubi lodów... Szczególnie latem trudno się# im oprzeć.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Nie daj sobie wbić krzyża! Przestroga i refleksja dla kierowców

Ile razy jadąc samochodem czy motocyklem# widziałeś stojący na poboczu drogi krzyż? Z jaką prędkością na liczniku go mijałeś? Do ilu tragedii musi jeszcze dojść, żebyś zdjął nogę z gazu? Prędkość, alkohol, niestosowanie się do znaków drogowych – to najczęstsze grzechy polskich kierowców. W Dniu Bezpiecznego Kierowcy w sposób szczególny chcemy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Stąd też pomysł na nowy spot polskiej Policji.

(czytaj więcej)