Dziś mamy 26 października 2024, sobota, imieniny obchodzą:

18 października 2024

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Wręczono nagrody

fot. LZ

fot. LZ

W powiatowych obchodach Dnia Edukacji Narodowej, które zorganizowano #18 października 2024 roku w murach Nakielskiego Ośrodka Kultury, oprócz nauczycieli, pedagogów, dyrektorów szkół i placówek wychowawczych, wzięli udział m.in. starosta nakielski Krzysztof Błoński, wicewojewoda kujawsko-pomorski Piotr Hemmerling wraz z doradczynią Beatą Gajewską, przewodnicąca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbieta Piniewska, członek zarządu województwa kujawsko-pomorskiego Dariusz Kurzawa, wicestarosta nakielski Michał Dubkowski, etatowy członek zarządu Tomasz Miłowski, przewodnicząca OPZZ województwa kujawsko-pomorskiego Hanna Zawadzka-Pleszyńska, przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty, przedstawiciele samorządów gminnych, nieliczni radni powiatowi.

- Fakt, by spotykamy się dziś, by tak uroczyście obchodzić Dzień Edukacji Narodowej, jest potwierdzeniem ogromnej roli, jaką w tradycji szkolnictwa odegrała Komisja Edukacji Narodowej. 14 października to święto wszystkich osób uczestniczących w procesie edukacji dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Praca nauczyciela jest trudna i pełna wyzwań. Wymaga odpowiedzialności i rozwagi. To wy, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy, przygotowujecie kolejne pokolenia do samodzielności, wyzwalacie w młodych ludziach kreatywność, kształtujecie charaktery. Oświata to również pracownicy administracji i obsługi, dzięki którym placówki funkcjonują tak sprawnie – powiedział starosta nakielski Krzysztof Błoński, dziękując jednocześnie za codzienny trud, zaangażowanie w pracę, inspirowanie i motywowanie do podejmowania kolejnych działań.

Do pracowników oświatowych zwrócił się także wicewojewoda kujawsko-pomorski Piotr Hemmerling. - Bardzo cenię sobie pedagogów – ich wysiłek, dokonania i wszystko to, co robią w sferze edukacji – mówi. Wicewojewoda nawiązał do czasów, kiedy uchwałą sejmu ustanowiono dzisiejszą Komisję Edukacji Narodowej. - Drodzy pedagodzy, dziękuję wam za piękne rzeźbienie umysłów młodych ludzi. Życzę wam, aby na tej nie zawsze wdzięcznej ścieżce, którą obraliście, pozostali wierni tym ideałom, które spowodowały, że poszliście właśnie tą drogą – zwrócił się do nauczycieli i całych społeczności szkolnych.

Tego dnia nie zabrakło życzeń z ust wielu innych zaproszonych gości, ale najważniejszy był moment wręczenia nagród statosty nakielskiego. Otrzymali je: Krzysztof Bondera – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Samostrzelu, Małgorzata Brząkowska – Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie, Małgorzata Fedec – Zespół Szkół w Nakle, Piotr Jamróg – Zespół Szkół w Szubinie, Aurelia Kasprzak – I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie, Lidia Lemańska – Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle, Margareta Machnik-Król – Zespół Szkół w Lubaszczu, Piotr Michalak – Zespół Szkół w Lubaszczu, Sara Pawlicka – Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie, Monika Rydzyńska – Zespół Szkół w Nakle, Beata Stasinowska – Zespół Szkół w Lubaszczu, Renata Woźny – I Liceum Ogólnokształcące w Nakle.

Listy gratulacyjne trafiły także do dyrektorów szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez samorząd powiatowy. Uroczystość uświetnił występ wokalny uczennic I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle. Wokalistkom akompaniował Michał Gacka.

Oceń artykuł: 40 23

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -5 (7)

    nauczycielka, w dniu 18-10-2024 14:50:50 napisał:

    Gratulacje

    odpowiedz

    • 5 (7)

    Zdumiony, w dniu 19-10-2024 12:11:40 napisał:

    Znowu Maciejewska? Hm.Od ostatniej nagrody tyle zrobiła żeby dostać kolejną?? Ciekawe co tak naprawdę o tym zdecydowało.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Szkolenie bhp dla studentów
79PLN
Zadaj pytanie
40PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
0

Operacja pk. "Feniks". Wysiłek żołnierzy i potężna operacja logistyczna

Trwająca od 23 września operacja pk. Feniks to wysiłek #żołnierzy, ale również potężna operacja logistyczna. Żołnierz najedzony, wypoczęty i zaopatrzony w suchy, czysty mundur to żołnierz skuteczny. Właśnie dlatego logistycy przyjeżdżają pierwsi i po zakończeniu operacji wyjadą ostatni. Jest to wspólny wysiłek 5 rodzajów Sił Zbrojnych RP.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Walki z Otyłością. Wystarczy zmiana nawyków

Ponad połowa Polaków powyżej #15 r.ż. ma nadwagę. Prawie co czwarty jest otyły. Każdy z nich ryzykuje rozwój nadciśnienia, cukrzycy typu 2 i wielu innych schorzeń. Otyłość przyczynia się też do pogorszenia jakości i skrócenia długości życia.

(czytaj więcej)
0

Cyberzagrożenia w pracy zdalnej. O czym należy pamiętać?

Praca zdalna to dziś bardzo cenione rozwiązanie# na rynku pracy. Pozwala na większą elastyczność, oszczędza czas spędzany na dojazdach oraz sprzyja równowadze między życiem zawodowym a prywatnym. Jednak wraz z tymi korzyściami wzrasta także ryzyko cyberzagrożeń, które mogą zagrażać bezpieczeństwu firmowych danych. Z okazji Miesiąca Cyberbezpieczeństwa Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że praca zdalna, choć wygodna i popularna, niesie za sobą ryzyko cyberataków.

(czytaj więcej)
0

Cmentarze w naszym województwie. Większość zlokalizowana jest na wsiach

Według stanu na 31 grudnia 2023 r. w województwie kujawsko-pomorskim# znajdowało się 1179 cmentarzy o łącznej powierzchni 965,9 ha. W miastach zlokalizowanych było 175 cmentarzy o powierzchni 468,0 ha, natomiast na wsiach znajdowały się 1004 cmentarze o powierzchni 497,9 ha.

(czytaj więcej)