60-lecie Muzeum Ziemi Krajeńskiej. Naukowa konferencja w Nakle
fot. MM
15 listopada w Centrum Rozwoju Społecznego w Nakle odbyła się# VI Konferencja Naukowa Muzealniczek i Muzealników Województwa Kujawsko-Pomorskiego, którą poprzedziła jubileuszowa gala 60-lecia Muzeum Ziemi Krajeńskiej.
Przed rozpoczęciem gali, dyrektor nakielskiego muzeum Tomasz Pasieka wygłosił wykład pt. "60 lat minęło jak jeden dzień", w którym skupił się na historii Muzeum Ziemi Krajeńskiej. W dalszej kolejności przyszedł czas na podsumowania i liczne podziękowania za podejmowane współprace, a także za działalność nakielskich muzealników na rzecz lokalnej społeczności.
Następnie swoje wykłady wygłaszali jeszcze: kustosz Muzeum Ziemi Krajeńskiej Anna Sergott, Gerard Radecki z Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Karolina Papiorkowska-Dymet z Muzeum Niepodległości w Myślenicach, dr Aleksandra Jankowska z Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego, Kamil Ściesiński, Anna Kornelia Jędrzejewska i dr Anna Nadolska z Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Joanna Medycka z Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią.
Wydarzenie potrwa jeszcze do godz. 16:45, a w jego trakcie wykłady wygłaszać będą jeszcze:Łukasz Wojtecki z Muzeum Solca im. Księcia Przemysła w Solcu Kujawskim, dr Justyna Słomska-Nowak z Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prufferowej w Toruniu, dr Beata Bielińska-Majewska z Muzeum Okręgowego w Toruniu, Kalina Ciesielska z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku, Ewelina Mokijewska z Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy oraz Longina Graczyk z Fundacji AriAri. Po konferencji, uczestniczące w niej osoby będą miały możliwość zwiedzenia aktualnych wystaw w Muzeum Ziemi Krajeńskiej.
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
Sprawdź poziom cukru we krwi. Nie lekceważ pierwszych objawów
Cukrzyca dotyczy ponad 3 mln Polaków. Rozwija się powoli#, więc wiele osób chorujących na cukrzycę pozostaje niezdiagnozowana.
(czytaj więcej)Szkolenie terytorialsów. Zadania wymagały ogromnego skupienia
Ucieczka z płonącego pojazdu, pokonanie płonącego toru, a także przejście terenu# skażonego to tylko niektóre zadania jakie w ostatnich dniach czekały na żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej. W przygotowanych zajęciach wzięło udział kilkudziesięciu Terytorialsów. Szkolenia realizowane były na bazie obiektów w Toruniu, Brodnicy oraz Drawsku Pomorskim.
(czytaj więcej)Międzynarodowy Dzień Seniora. Inspiracja dla młodszych pokoleń
Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Seniora! #To doskonała okazja, by podziękować wszystkim seniorom za ich życiową mądrość, doświadczenie i ciepło, którym obdarzają nas każdego dnia.
(czytaj więcej)Świadczenia dla stulatków. Ustawa podpisana przez prezydenta
Przygotowane w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przepisy regulujące# mechanizm przyznawania świadczenia honorowego dla stulatków wejdą w życie 1 stycznia 2025 roku. Co to oznacza praktyce? Świadczenie w wysokości 6,2 tys. brutto miesięcznie będzie przyznawane z urzędu, i co ważne, corocznie waloryzowane. Prezydent właśnie podpisał ustawę w tej sprawie.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!