Wprowadzeni w świat książek. Pasowanie pierwszoklasistów na czytelników
fot. SP Witosław
W Szkole Podstawowej# im. Adama Mickiewicza w Witosławiu odbyło się wyjątkowe wydarzenie – pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych czytelników! Dla naszych najmłodszych była to prawdziwa niespodzianka.
Ceremonię przeprowadziła Pani Bibliotekarka, która symbolicznym dotknięciem Skarbnicy Bajek wprowadziła ich w magiczny świat książek.
Każdy z pierwszoklasistów otrzymał w prezencie książeczkę z serii Smaczna Banda i emocje, która z pewnością wprowadzi ich w świat przygód i nowych uczuć. Mamy nadzieję, że pasowanie to rozpali w nich miłość do czytania na całe życie!
Materiał: Anna Nowakowska / Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Witosławiu
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria
Czytaj również
- "Dzieci mają głos". Wyniki konkursu recytatorskiego
- Apel z okazji Święta Niepodległości. Wyjątkowa chwila
- Powiatowy Turniej Wiedzy o Krajnie. Pierwsze miejsce dla SP w Witosławiu
- Uroczyste pasowanie. Szczególny dzień dla uczniów klasy pierwszej
- Z wizytą w bibliotece. Uczniowie zapoznali się z regulaminem
Warto czytać etykiety. Dowiesz się wiele na temat składu
Czy zawsze czytasz etykiety, gdy kupujesz# produkty spożywcze? Warto to robić!
(czytaj więcej)Dzisiaj 11 listopada. Narodowe Święto Niepodległości
106 lat temu urzeczywistniły się marzenia narodu polskiego o długo wyczekiwanej #wolności po tym, gdy wskutek rozbiorów pod koniec XVIII w. Rzeczpospolita zniknęła z mapy Europy. Odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r. po 123 latach zaborów było wynikiem nie tylko sprzyjających okoliczności dziejowych, ale także ofiary krwi, poświęcenia i pracy wielu pokoleń Polaków. O Niepodległą walczyli w wojnach napoleońskich, zrywach narodowowyzwoleńczych i I wojnie światowej, jak również podejmowali codzienny trud zachowania polskiej tożsamości na terenach pod panowaniem zaborców i na emigracji.
(czytaj więcej)Młodość współtwórcy niepodległości. W rodzinie nazywany Ziukiem
Józef Piłsudski wywodził się z rodu szlacheckiego#, osiadłego na Wileńszczyźnie co najmniej od XVII wieku. Urodził się 5 grudnia 1867 r. w majątku Zułów. Był czwartym dzieckiem Józefa i Marii z domu Billewicz. Miał jedenaścioro rodzeństwa. Najbardziej znani byli Bronisław – etnograf, odkrywca Ajnów – autochtonicznego ludu Japonii, i Jan, prawnik, w okresie międzywojennym poseł na Sejm, minister skarbu i wiceprezes Banku Polskiego.
(czytaj więcej)Pogoda sprzyjała wędrówce. Poczęstunek w Polichnie
Dzisiejszą wędrówkę zaczęliśmy w świetlicy wiejskiej #w Polichnie już o godz. 5:00. Zgłosiło się 16 uczestników.
(czytaj więcej)