Święto Przemysława Kozłowskiego. Podwójny jubileusz
fot. MM
16 listopada w murach szkoły Podstawowej #w Sicienku odbyło się unikatowe wydarzenie - Przegląd Ludowych Zespołów Śpiewaczych - w trakcie którego swoje 15 urodziny obchodził także Zespół Wokalny "Wrzos". Dodatkowy powód do świętowania miał także Przemysław Kozłowski, który obchodził 25-lecie swojej działalności artystycznej.
Zespół Wokalny Wrzos powstał w marcu 2009 roku przy Stowarzyszeniu Gminnej Rady Kobiet w Sicienku. Jego założycielem i kierownikiem do 2022 roku była Czesława Pinkowska, a obecnie jest nią Wiesława Krupa-Maćkowiak. Kierownikami zespołu byli: Wacława Kocemba, Nina Salamon-Franczuk, Joanna Kalka oraz Michał Stropa. Do zespołu należało również grono muzyków, w tym m.in. Piotr Henke, Jerzy Jurlewicz, Daria Rogalińska oraz Jerzy Paterski. Początkowo zespół liczył 15 osób, a zbiegiem lat jego liczba wzrosła do 26 członków.
Oprócz Zespołu Wokalnego Wrzos, w Przeglądzie Ludowych Zespołów Śpiewaczych w Sicienku wzięły udział: Zespół Nadwiślanie, Zespół Nakielanki, Zespół Łochowianie, Zespół Złoty Wiek oraz Zespół Harmonia.
Oprócz części muzycznej, sobotnia uroczystość była również poświęcona jednej szczególnej osobistości - artyście Przemysławowi Kozłowskiemu, którego prace zachwycają już od ćwierć wieku nie tylko mieszkańców regionu, ale i całego świata. Artysta urodził się 27 stycznia 1984 roku w Bydgoszczy. Z powodu wad wrodzonych I grupy, spędził znaczną część swojego dzieciństwa w bydgoskich szpitalach. Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął we wczesnej młodości, początkowo skupiając się na malarstwie, a z biegiem lat rozwijając również umiejętności rzeźbiarskie. Najważniejszą pasją Przemysława Kozłowskiego stało się tworzenie szopek z zapałek. Do tej pory zorganizował kilkanaście indywidualnych wystaw na ten temat, a najnowsza z nich jest dostępna do oglądania w Sicienku.
Przemysław Kozłowski jest prawdziwym ambasadorem kultury, który poprzez swoją pracę i zaangażowanie pokazuje, jak ważna jest sztuka w życiu codziennym. Jego osiągnięcia stanowią dowód na to, ze pasja, talent i ciężka praca mogą prowadzić do realizacji nawet najbardziej ambitnych marzeń.
Po oficjalnym zakończeniu Przeglądu Ludowych Zespołów Śpiewaczych - nastąpiło wręczenie pamiątkowych upominków i dyplomów dla uczestników. Przegląd nie miał charakteru konkursu, tak więc nie wyłoniono laureatów.. W dalszej kolejności wystąpił kabaret składający się z członkiń Stowarzyszenia Kobiet Współczesnych z Wierzchucinka i Wierzchucić. Nie zabrakło również okolicznościowego tortu, a cała impreza zakończyła się poczęstunkiem i potańcówką.
Galeria
Czytaj również
Dodaj komentarz
Dopłaty do zakupu aut elektrycznych? Konsultacje projektu programu
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska# i Gospodarki Wodnej przedstawia do konsultacji projekt programu dopłat do zakupu, leasingu i wynajmu długoterminowego aut elektrycznych.
(czytaj więcej)Urzędowe listy polecone. Od stycznia na skrzynce mailowej
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe #poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru. Dzięki tej usłudze obywatele, firmy oraz podmioty publiczne otrzymają możliwość wymiany korespondencji poprzez wygodny i bezpieczny system doręczeń elektronicznych. To kolejny istotny krok w cyfryzacji administracji państwowej.
(czytaj więcej)Obsługa nowoczesnego granatnika. Szkolenie terytorialsów
W dniach od 11 do 22 listopada #br. w Karlsgonie (Szwecja) trwa szkolenie Polskich żołnierzy z obsługi nowoczesnego granatnika Carl Gustaf M4. W dwutygodniowych zajęciach organizowanych w siedzibie producenta uzbrojenia udział bierze m.in. troje Terytorialsów z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej z Torunia.
(czytaj więcej)Świadczenia dla stulatków. Ustawa podpisana przez prezydenta
Przygotowane w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przepisy regulujące# mechanizm przyznawania świadczenia honorowego dla stulatków wejdą w życie 1 stycznia 2025 roku. Co to oznacza praktyce? Świadczenie w wysokości 6,2 tys. brutto miesięcznie będzie przyznawane z urzędu, i co ważne, corocznie waloryzowane. Prezydent właśnie podpisał ustawę w tej sprawie.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
mn, w dniu 17-11-2024 13:05:25 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!