Dziś mamy 25 lipca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2024

Dwie uroczystości w mroteckiej podstawówce. Wręczono świadectwa

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

W dniach 20-21 czerwca 2024 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej# w Mroczy odbyły się uroczystości pożegnania roku szkolnego 2023/2024 Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczy.

Pierwsza uroczystość, która odbyła się 20 czerwca o godzinie 17.00 dotyczyła ósmoklasistów, z kolei następnego dnia w pożegnaniu uczestniczyły pozostałe klasy.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły odśpiewano hymn państwowy. Następnie uczniowie oraz zaproszeni goście przywitani zostali przez dyrektor placówki – Agnieszkę Klebs, która oficjalnie ogłosiła zakończenie roku szkolnego 2023/2024.

Podczas uroczystości głos zabrał także Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza – Jarosław Okonek, który oprócz podziękowań skierowanych do Grona Pedagogicznego, uczniom z najwyższą średnią wręczył dyplomy oraz nagrody. W uroczystości uczestniczyli także: Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Mroczy – Lidia Skiba,  Przewodniczący Komisji Oświaty i Polityki Społecznej Rady Miejskiej w Mroczy – Włodzimierz Kobyłecki, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Oświaty - Alicja Babiarz - Synakiewicz oraz Dyrektor Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mroczy  - Małgorzata Papała.

Uczennice z najwyższą średnią w roku szkolnym 2023/2024:

- Nicola Sosnowska – klasa 8b, średnia 5,94

- Lena Jóźwiak – klasa 5a, średnia 5,92

- Zuzanna Dziamecka – klasa 5d, średnia 5,92

Wszystkim Uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu !

Materiał: Joanna Murawiec / UMiG Mrocza

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chroń się przed zatruciem. Nie zamrażaj raz rozmrożonych lodów

Kto z nas nie lubi lodów... Szczególnie latem trudno się# im oprzeć.

(czytaj więcej)
0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie# kiszonek na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i #minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności #potencjalnie toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
0

Nie daj sobie wbić krzyża! Przestroga i refleksja dla kierowców

Ile razy jadąc samochodem czy motocyklem# widziałeś stojący na poboczu drogi krzyż? Z jaką prędkością na liczniku go mijałeś? Do ilu tragedii musi jeszcze dojść, żebyś zdjął nogę z gazu? Prędkość, alkohol, niestosowanie się do znaków drogowych – to najczęstsze grzechy polskich kierowców. W Dniu Bezpiecznego Kierowcy w sposób szczególny chcemy zwrócić uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Stąd też pomysł na nowy spot polskiej Policji.

(czytaj więcej)