Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

11 listopada 2023

Nauka patriotyzmu od najmłodszych lat. Narodowe Święto Niepodległości

fot. powierzone

fot. powierzone

10 listopada w Przedszkolu Miejskim #w Mroczy obchodzono Narodowe Święto Niepodległości.

Dzieci od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu oraz szacunku do polskich symboli narodowych: godła, hymnu oraz flagi. Tego dnia dzieci ze wszystkich grup, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza - Jarosław Okonek, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Łukasz Piotrowski, Pani Dyrektor Technikum Mundurowego w Mroczy – Jolanta Miller i uczniowie spotkali się, aby świętować wyjątkowy dzień. Dzieci z najstarszych grup przygotowały program. Następnie uczniowie z Technikum Mundurowego w Mroczy zaprezentowali musztrę. Na zakończenie spotkania wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Materiał: Agata Schulz / Przedszkole Miejskie w Mroczy

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)